Земля

Вчені припустили, що динозаврів вбила комета

Нове дослідження показує, що не астероїд, а гігантська комета, ймовірно, призвела до загибелі динозаврів 66 мільйонів років тому.

Nhat Nguyen / Pixabay

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Scientific Reports, величезна крижана комета, чия орбіта була витягнута до краю, в кінцевому підсумку впала осколками на Землю, знищивши динозаврів.

На відміну від астероїдів, які складаються з гірських порід і металів, комети – кулі з каменю і льоду. За словами дослідників, гравітаційне поле Юпітера «притягнуло» крижану комету ближче до Сонця, змусивши її розтанути і полетіти, як шрапнель, через Сонячну систему. В результаті її фрагменти врізалися в Землю.

У дослідженні стверджується, що приблизно 20 відсотків комет, які утворюються за межами Нептуна, в кінцевому підсумку падають на Сонце.

У підтвердженні теорії, вчені відзначають, що ударний кратер Чікшулуб в районі Мексиканської затоки був утворений вуглецевими хондритами (рідкісний різновид порід). На їх частку припадає лише 5 відсотків метеоритів, що вказує на їх рідкість у внутрішній Сонячній системі, але, можливо, частіше зустрічається серед комет.

Вчені вважають, що розуміння того, що саме вбило динозаврів, допоможе в майбутньому підготуватися до нових загроз для планети. Новій обсерваторії імені Віри Рубін в Чилі, яка почне роботу в 2022 році, можливо, вдасться виявити подібні руйнування крижаних комет.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button