Головна / Всесвіт / Армія США опублікувала таємну доповідь про варп-двигуни

Армія США опублікувала таємну доповідь про варп-двигуни

Наукова фантастика, схоже, незабаром може стати реальністю. У всякому разі, так вважає американська армія.

У другій половині 2008 року Міністерство оборони США зв’язалося з десятками вчених для вивчення просунутих аерокосмічних технологій, серед яких — небачені раніше методи руху, підйому і стелс-технології.

В підсумку два дослідники представили 34-сторінкову доповідь «Варп-двигун, темна енергія і маніпуляція додатковими вимірами». Вона датована 2 квітня 2010 року, але була опублікована Розвідувальним управлінням зовсім недавно.

Автори вважають, що, можливо, ми близькі до розкриття таємниць вищих, невидимих вимірювань і темної енергії (фізики вважають, що саме ця сила прискорює розширення Всесвіту).

«Спостереження за простором цього вищого вимірювання можуть стати джерелом технологічного контролю над щільністю темної енергії і в результаті можуть зіграти важливу роль у розвитку екзотичних технологій руху, — йдеться в доповіді. — Польоти до планет Сонячної системи не будуть займати цілі роки, а подорожі до сусідньої зоряної системи будуть вимірюватися тижнями, а не сотнями і тисячами років».

Армия США опубликовала таинственный доклад о варп-двигателях
Армія США переконана в тому, що розробка варп-двигунів вже зовсім скоро стане реальністю

Тим не менш фізик-теоретик з Каліфорнійського технологічного університету Шон Керролл, який вивчає теми, порушені в доповіді, вважає, що оптимізм дослідників поки недоречний.

«Це обривки теоретичної фізики, оформлені так, ніби їх можна застосувати в реальному світі, але це не зовсім вірно, — впевнений Керролл. — Це не божевілля, не гуру, який стверджує, що ми будемо використовувати духовну енергію, щоб парити над землею, а справжня фізика. Проте найближчим часом це не можна буде пов’язати інженерією, може, і взагалі ніколи».

Слід розібратися, з чого стартувало вивчення варп-двигуна. Наскільки відомо, початок воно бере з документа про «Підтримку пошуку погроз», який допомагає армії США передбачати або описувати нові ворожі технології. Також на нього вплинула велика робота, відома як Програма застосування просунутих аерокосмічних збройових систем (Advanced Aerospace Weapon System Applications Program), що включала в себе Програму просунутого визначення авіаційних загроз (Advanced Aviation Threat Identification Program, або AATIP).

The New York Times і Politico розкрили існування AATIP в грудні 2017-го. Джерела стверджували, що колишній сенатор Невади Гаррі Рід допоміг з організацією та фінансуванням програми. Більша частина грошей була спрямована магнату нерухомості та другу Ріда Роберту Бігелоу, який будує приватні космічні станції за допомогою Bigelow Aerospace. Він також роками особисто фінансував дослідження та пошук НЛО.

Армия США опубликовала таинственный доклад о варп-двигателях
Однією з причин дослідження варп-технологій став пошук і вивчення НЛО

Мільярдер створив окрему організацію — Bigelow Aerospace Advanced Space Studies, — щоб отримати фінансування від уряду, і найняв 46 дослідників і багато інших співробітників.

Анонімний представник розвідки повідомив Politico, що AATIP спочатку запущена для виявлення невідомих китайських і російських технологій. Але через кілька років управління дійшло висновку, що програма не приносить суттєвих плодів. У результаті фінансування припинилося у 2011 чи 2012 році.

Всі «свідоцтва» НЛО, здобуті в ході AATIP, також були зустрінуті скепсисом з боку вчених. Старший астроном Інституту пошуку позаземних цивілізацій (SETI) Сет Шостак в інтерв’ю заявляв, що після 50 років повідомлень про візити інопланетян не було виявлено жодного достовірного свідчення.

«Це досить дивно, що прибульці подорожують за сотні і сотні світлових років і просто нічого не роблять», — сказав Шостак.

Тому й велика програма, яка досліджувала можливості здійснення варп-двигунів та пошуку кротячих нір і зоряних брам, була зустрінута відомими експертами досить холодно.

 
comments powered by HyperComments