Всесвіт

Розпочався відбір колоністів на Марс

Керівництво проекту Mars One Project оприлюднило шорт-лист претендентів на майбутню колонізацію Марса, в список увійшли 100 осіб.

492eeea7fe69856639f85ea832e76254
Як повідомляє Agence France-Presse, спочатку про своє бажання брати участь у марсіанському проекті заявили 200 тис. чоловік з 140 країн. Нагадаємо, Mars One Project – це приватний проект, керований Басом Лансдорпом і передбачає політ на Марс з наступним створенням колонії на його поверхні і трансляцією всього, що відбувається по телебаченню, за рахунок чого, власне, планується окупити проект.

Після попереднього відбору список скоротився до 100 осіб. Тепер кандидати будуть проходити додаткові випробування третього відбіркового туру, після чого їх кількість має скоротитися до 40 осіб, 24 з яких увійдуть до складу місії з планованою відправкою на Марс в 2026 році. За словами представників Mars One Project, 90% тестів, які проходять кандидати, які є аналогічними передпольотної підготовки в NASA.

«Протягом п’яти днів претенденти проходитимуть різні випробування. Це буде перший раз, коли вони зустрінуться один з одним і продемонструють можливості роботи в команді», – йдеться в офіційному повідомленні на сайті проекту.

Групи будуть сформовані з урахуванням ряду критеріїв: співвідношення чоловіків і жінок має бути 50 на 50, учасники повинні бути різних віків і національностей. Оскільки зворотного повернення колоністів з Марса не передбачається, зазначається, що учасники місії повинні бути автономними – вміти уживатися в маленьких групах людей, шукати воду, виробляти кисень, вирощувати продукти харчування і так далі.

Додамо, що зараз NASA розробляє три марсіанські місії, включаючи відправку на Червону планету ровера в 2020 році. Однак, що стосується пілотованих місій, агентство планує здійснити їх не раніше 2030 року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button