Всесвіт

З’ясувалося, що вода на Марсі з’явилася набагато раніше, ніж думали вчені

В планетології давно існує питання про походження води на Землі, Марсі та інших великих тілах, таких як Місяць. Деякі експерти впевнені, що вода – просто одна з багатьох речовин, які природним чином виникають при утворенні планет. Новий аналіз стародавнього марсіанського метеорита підтверджує цю другу гіпотезу. Результати дослідження публікує Science Advances.

Image by Bruno Albino from Pixabay

Кілька років тому в пустелі Сахара була виявлена пара метеоритів. Вони були названі NWA 7034 і NWA 7533, де NWA позначає Північно-Західну Африку (North West Africa), а номер – це порядок, в якому метеорити офіційно схвалюються Meteoritical Society, міжнародної планетологічною організацією. Аналіз показав, що ці метеорити є новими типами марсіанських метеоритів і являють собою суміш різних уламків гірських порід.

Найбільш ранні фрагменти утворилися на Марсі 4,4 млрд років тому, що робить їх найстарішими з відомих метеоритів з цієї планети. До речі, такі камені рідкісні і можуть коштувати до $ 10 000 доларів за грам. Нещодавно 50 грамів NWA 7533 були придбані для аналізу міжнародною групою, в якій брав участь професор Такаші Мікочі з Токійського університету.

Марсіанський метеорит NWA 7533 дорожче своєї ваги у золоті. Надано: © НАСА / Люк Лабенн.

«Я вивчаю мінерали в марсіанських метеоритах, щоб зрозуміти, як утворився Марс, еволюціонувала його кора і мантія», – пояснює Мікучі. «Наші зразки NWA 7533 були піддані чотирьом різним видам спектроскопічного аналізу. Результати привели нашу команду до деяких захоплюючих висновків».

Вченим-планетологам добре відомо, що вода на Марсі існує не менше 3,7 млрд років. Але, виходячи з мінерального складу метеорита, Мікочі і його команда зробили висновки, що вода, ймовірно, з’явилася на планеті набагато раніше, приблизно 4,4 млрд років тому.

Якщо вода на Марсі з’явилася раніше, ніж передбачалося, це означає, що вода, можливо, є звичайним природним побічним продуктом якогось. поки невідомого, процесу на ранній стадії формування планети, впевнені вчені. Це відкриття може допомогти дослідникам відповісти на питання про походження води, що, в свою чергу, може вплинути на теорії про походження життя за межами Землі.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button