Технології

Армія США навчить 3D-принтери друкувати їжу

Командування Армії США зацікавилося можливістю тривимірного друку їжі в бойових точках, повідомляє The ArmyTimes.

Попередні дослідження вже почалися. Розробкою технології займається Управління бойового продовольчого забезпечення (CFD) міністерства оборони США. За словами керівника підрозділу продовольчих технологій управління Лорен Олексик, в даний час 3D-принтерів для друку їжі не існує. Основними завданнями, які будуть вирішувати харчові 3D-принтери, стануть друк збалансованої їжі за запитом військовослужбовця та підвищення фізичних і когнітивних якостей бійців за рахунок застосування різних поєднань білків, жирів, вуглеводів, антиоксидантів, вітамінів, солей, мінералів і поліненасичених жирних кислот типу Омега-3. Різні поєднання компонентів будуть визначати виходячи з типу служби, яку несе боєць.

foto_cikavosti_03.09.2014-019

Як саме буде реалізована технологія тривимірного друку їжі, поки невідомо. Імовірно, 3D-принтери будуть забезпечуватися різними поживними пастами, з яких в процесі друку можна буде формувати, наприклад, шоколадні батончики. На кінцевому етапі вчені мають намір розробити спосіб друку гамбургерів або стейків. Коли саме нова технологія буде доступна американським бійцям, поки не ясно.

Читайте також: Військові будуть будувати об’єкти за допомогою 3D

За оцінкою розробників, використання 3D-принтерів в гарячих точках дозволить значно спростити продовольче постачання, оскільки пасти, необхідні для друку їжі, будуть займати менше місця, ніж вже повноцінні інгредієнти. Як очікується, в проекті буде приймати участь Массачусетський технологічний інститут. Повноцінні науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи планується почати в 2015-2016 фінансовому році.

CFD планує представити перший прототип продовольчого тривимірного принтера в 2018-2019 фінансовому році. Випробування прототипу будуть проводитися за допомогою військовослужбовців, а доведення тестового зразка 3D-принтера – на підставі їхніх відгуків.

Армія США активно цікавиться технологіями тривимірного друку. Наприклад, раніше стало відомо, що американські військові вивчають можливість тривимірного друку деталей для стрілецької зброї і запчастин для військової техніки у гарячих точках. У перспективі бійцям для цього знадобиться 3D-принтер і супутниковий зв’язок з базою даних Пентагону; друк тієї чи іншої деталі буде проводиться на підставі креслень, обраних бійцем з каталогу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button