Всесвіт

П’ять божевільних космічних ідей, які отримають фінансування

Фахівці американського космічного агентства NASA вибрали партію з п’яти високотехнологічних ідей для майбутнього освоєння космосу, які будуть фінансуватися агентством в майбутньому. Серед проектів для інвестицій – інноваційні картографи-астероїди і колосальна “орбітальна веселка”.

Всі п’ять технологічних рішень раніше отримували фінансування в рамках програми NIAC (NASA Innovative Advanced Concepts program). Цей підрозділ займається пошуком, аналізом та відбором перспективних ідей, що генеруються дослідниками, університетами та незалежними компаніями. Вибрані проекти в подальшому можуть отримати підтримку NASA. Агентство за останні роки вже витратив на це понад $23 мільйонів долларів, розподіливши їх серед авторів сотень концепт-ідей.

foto_cikavosti_02.09.2014-014_resized

На першому етапі кожній команді розробників було виділено близько $100 тисяч  і на термін не більше одного року, щоб довести спроможність ідеї. Тепер же другий етап передбачає фінансування в розмірі $500 тисяч для додаткових робіт, які дозволять розвинути вибрані технології протягом найближчих двох років.

Читайте також: Ідеї Стівена Хокінга доступною мовою

“Ці технології забезпечать наше майбутнє в розвідці, науці і розвитку комерційних майданчиків, – пояснює Майкл Газарик (Michael Gazarik) в заяві. – Інвестувати в ці проекти варто для того, щоб гарантувати спектр можливостей на найближчу перспективу в XXI столітті”.

Нижче наведено п’ять обраних пропозицій, які в даний час отримують фінансування в рамках програми NIAC:

1. Глибоке картування малих тіл Сонячної системи за допомогою галактичних космічних променів і вторинних частинок.

В рамках цієї концепції, автором якої є Томас Претімен (Thomas H. Prettyman) з Інституту планетарних наук, субатомні частинки (наприклад, мюони) будуть використані для вивчення внутрішньої структури невеликих небесних тіл – астероїдів і комет, що пролітають недалеко від Землі. Цей спосіб, можливо, дозволить отримати інформацію про наявність тих або інших корисних речовин, придатних для видобутку. Також він дозволить оцінити розміри об’єкта, який може зіткнутися з нашою планетою. Маючи цю інформацію на руках, фахівці зможуть виробити заходи протидії.

2. Орбітальна Веселка Фаза II.

Ця технологія дозволить отримувати зображення далеких об’єктів з високою роздільною здатністю за допомогою орбітальної хмари пилу, використовуваної в якості величезної фотографічної апертури. Хмарі буде надаватися за допомогою тиску необхідна форма, в результаті чого вона будуть діяти як лінзи, збільшуючи зображення далеких об’єктів на кшталт зірок і галактик. Виконати такий трюк буде набагато дешевше, ніж створювати нові орбітальні телескопи, упевнений учений. Автор проекту – Марко Куадреллі (Marco Quadrelli) з Лабораторії реактивного руху NASA.

3. Гібрид космічного корабля і ровера для дослідження малих тіл Сонячної системи.

Ця ідея полягає у створенні крихітного космічного корабля, який буде доставлятися більш великим кораблем-носієм на поверхню цілі з низькою гравітацією (наприклад, на невеликий супутник або астероїд). Розмір зондів складе всього від 1 см до 1 метра, і вони будуть використовувати маховики, щоб пересуватися по поверхні своєї цілі. Проект очолює Марко Пейвон (Marco Pavone) зі Стенфордського університету.

4. Десятиметровий суборбітальний телескоп на повітряній кулі.

Ця ідея професора Крістофера Уокера (Christopher Walker) з університету Арізони полягає в тому, щоб перетворити великий надувний відбивач в аеростатний телескоп, здатний проводити спостереження зі стратосфери.

5. Маломасивний планарний фотонний датчик зображення.

Дана пропозиція спрямована на розвиток інноваційної технології сенсорів, які могли б зробити телескопи міжпланетних кораблів легшими і дешевшими. Очолює проект Бен Ео (Ben Yoo) з Каліфорнійського університету в Девісі. Сенсор складається з мільйонів співпрямованих світлових інтерферометрів, щільно упакованих на фотонних інтегрованих схемах. За словами команди розробників, пристрій допоможе відбутися новим вражаючим місіям NASA, забезпечивши високочутливим електрооптичним властивостям прилади, що коштують, важать і займають місце в рази менше в порівнянні з традиційними телескопами.

Читайте також: 10 найпоширеніших помилок про космос

За словами чиновників NASA, більшість з цих ідей реалізуються як мінімум протягом найближчих десяти років, але тим не менш у кожній з них – великі перспективи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button