Здоров'я

Аспірин допоможе при боротьбі з раком

Фахівці з Центральної лікарні штату Массачусетс провели експеримент з загальнонародними ліками – аспірином (ацетилсаліциловою кислотою). В результаті дослідження з’ясувалося, що регулярне вживання даних ліків може знизити ризик утворення та розвитку гепатоцелюлярної карциноми (ГЦК), або ж по-простому, раку печінки.

В експерименті брало участь 87507 чоловіків і 45864 жінок. Два або більше разів на тиждень вони приймали стандартну дозу 325 мг аспірину. У результаті вчені з’ясували, що подібне дозування і постійне вживання ліків знижує ризик захворювання раком печінки на 49%. При цьому фахівці відзначили, що ацетилсаліцилова кислота буде більш ефективна, якщо регулярно вживати її протягом п’яти і більше років – у цьому випадку ризик захворювання знижувався на 59%.

Експеримент причому почався ще в 1996 році. За цей час ГЦК була виявлена у 108 чоловік, що складає менше 0,1%. При цьому у людей, які не приймали регулярно аспірин або ж переставали приймати після декількох років, ризик захворювання підвищувався в десятки разів. Ще гірші результати були у тих, хто взагалі не приймав аспірин або ж приймав інші нестероїдні протизапальні препарати, як, наприклад, ацетамінофен або ібупрофен.

Крім цього американські вчені з’ясували, що аспірин в цілому позитивно діє при регулярному вживанні на печінку – знижує ризик смерті від хронічних захворювань цього органу.

Слід зазначити, що аспірин вже давно використовується при профілактиці або лікуванні онкології. Так ацетилсаліцилову кислоту можуть використовувати при раку товстої кишки, лейкемії, раку ендометрії, рак молочної залози і передміхурової залози. Використовується ж аспірин при цих захворювань, по-перше, завдяки своїм аналгетичними та протизапальними властивостями. А по-друге, аспірин блокує активність простагландину, ліпіду, який, вироблений організмом у великих кількостях, призводить не просто до збоїв в імунній системі, але і руйнує структуру ДНК, внаслідок чого відбувається розвиток і поява новоутворень. Було доведено, що ліки можуть знизити ріст ракових клітин на 20%.

Онкологи також можуть використовувати аспірин через його функції підвищення активності білка АМК-кіназа, який відповідає за регуляцію метаболізму в організмі. Тому можна сказати, що аспірин регулює кількісний стан ферментів. Крім цього АМК-кіназа також займається контролем енергетичного балансу і сприяє регенерації здорових клітин.

При цьому слід зазначити, що дослідники помітили, що при будь-якому лікуванні головне – регулярне приймання ліків протягом декількох років. А для профілактики аспірин слід приймати протягом всього життя: кілька разів в тиждень по стандартній дозі.

Однак слід пам’ятати, що будь-які хімічні ліки несуть в собі крім користі і шкоди, виражені побічні ефекти від активації компонентів і їх накопичення в організмі. Та ж ацетилсаліцилова кислота, яка може допомогти при онкології, головних болях, захворюваннях серцево-судинної системи, вірусних захворюваннях, може спровокувати або розвинути виразку шлунка, гастрит, проблеми з шкірою, синдром Рея та інші захворювання. Тому перед профілактикою слід проконсультуватися з фахівцем.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button