Здоров'я

Позбавляємося від болю без ліків: натуральні анальгетики

Кожен з нас знайомий з таким симптомом як біль. Чи то удар чи біль при місячних, ми намагаємося у буд-якому випадку позбутися від больових відчуттів за допомогою різних ліків. Фахівці-натуропати відзначають, що в більшості випадків з болем можна впоратися без ліків, які мають ряд побічних дій.

Акупунктура і масаж

Мабуть, найбільш ефективним нелікарським способом впоратися з болем є акупунктура. Китайці розглядають біль як застій життєвої енергії Ци. При впливі на певні точки за допомогою пальців або голок вдається розблокувати канал і відновити рух енергії, що і призводить до ліквідації болю. Акупунктура може бути ефективною при болях, не пов’язаних з травмами, при спастичних і психогенних болях.

Ще одним ефективним способом зняти біль є масаж, який застосовується для цієї мети з давнини. При масажі відбувається вплив на рецептори шкіри, що призводить до розслаблення та усунення спазмів. Крім того, нормалізується кровообіг і лімфотік, що також сприяє усуненню больових відчуттів.

Марихуана – найкращий природний анальгетик

У більшості країн світу (в тому числі і в Україні) марихуана знаходиться під забороною. З кожним роком все більше держав приходять до легалізації цієї рослини, зокрема мова йде про деякі штати США і країни Південної Америки.

В якості лікарської рослини марихуана застосовується давно. Однак у 1961 році марихуана офіційно була визнана наркотичною рослиною, оскільки в ній виявили ряд психотропних речовин. Сьогодні в ряді країн марихуану застосовують у медичних цілях, наприклад, при глаукомі та інших захворюваннях, що супроводжуються больовим синдромом.

Спеції проти болю

З больовим синдромом допоможуть впоратися і деякі спеції. Зокрема, хорошими болезаспокійливими властивостями володіють:

  • Чилійський перець.У ньому міститься речовина капсаїцин, яка подразнює рецептори язику, тим самим сприяючи виробленню ендорфінів, які виконують роль природних анальгетиків. Примітно, що мелений чилійський перець використовується в США в якості легкого знеболювального.
  • Куркума– одна з найбільш корисних спецій. В куркумі міститься речовина куркумін, яка здатна знижувати синтез простагландинів – медіаторів запалення. Таким чином, вдається досягти зниження запального процесу і болю.
  • Імбир корінь, в якому містяться безліч різних ферментів, здатних блокувати запальні процеси і біль. Так, при гострому болю рекомендується приймати 2 грама сухого імбиру, а при хронічному болю – 1 грам кореня на добу.
  • Ефірні олії різних рослин (м’яти, камфори, евкаліпта, мигдалю, ялівцю). Ефірна олія може приймати як всередину, так і у вигляді компресів. Врахуйте, що вживати ефірну олію можна тільки після консультації з лікарем.

В яких випадках можна приймати натуральні знеболюючі засоби?

До немедикаментозних способів усунення больових відчуттів можна звертатися у наступних випадках:

  • При легких ударах, розтягненнях або травмах, які не потребують медичного втручання.

  • При м’язовому болю, що виникає на тлі фізичних навантажень.

  • При зубному болю (тільки в якості тимчасового засобу).

  • При головному болю і мігрені.

При появі будь-яких больових відчуттів бажано звернутися до лікаря і точно з’ясувати причину їх появи. Тільки після цього ви можете приймати рішення про застосування натуральних або синтетичних знеболюючих засобів.

Аркадій Галанін

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button