Технології

Вчені добули рідке паливо з енергії Сонця

Вчені, які працювали на базі університету Чалмерса (Швеція), отримали рідке паливо, здатне поглинати енергію Сонця в молекулярних зв’язках, зберігати і вивільняти її при необхідності.

Ученые добыли жидкое топливо из энергии Солнца

Експерти представили прототип технології, здатний зберігати до 250 ватт-годин/кг. Потужність в два рази перевищила енергомісткість батареї Tesla Powerwall. В майбутньому «сонячне паливо» замінить нафту, вугілля і газ, і дозволить скоротити викиди в навколишнє середовище.

Система являє собою насос, який перекачує в прозорих трубках сонячну рідину. Під впливом УФ-променів зв’язки між молекулами азоту, водню і вуглецю починають перебудовуватися, перетворюючи норборнадиієн в квадрициклан. Речовину пропускають через кобальтовий каталізатор і нагрівають до 63 градусів для запуску зворотного процесу. Інноваційна енергія підходить для парових турбін, дистиляції, стерилізації, нагрівання води, опалення.

Отримана рідина легко транспортується і може циркулювати по звичайнім трубопроводам. Вчені провели 125 циклів, зазначивши стійкість палива і відсутність деградації.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button