Всесвіт

Астероїд розміром з хмарочос непомітно наблизився до Землі

Астероїд шириною 180 метрів досить великий і обертається настільки близько до Землі, що вважається потенційно небезпечним об’єктом.

Близько Землі обертається приблизно 2 300 потенційно небезпечних астероїдів. Нещодавно цей список поповнив об’єкт 2022 SF289. Якщо він зіткнеться із Землею, це викличе широкомасштабні руйнування. Він наблизився до планети минулого року, проте вчені помітили космічний камінь тільки зараз. Їм допоміг новий алгоритм HelioLinc3D.

За даними НАСА, астероїд близько наблизився до Землі у вересні 2022 року, коли пролетів в межах приблизно 7,2 млн км від планети. Проблема в тому, що астрономи не змогли виявити об’єкт в даних телескопа до, під час або після зближення.

Тепер вчені нарешті розкрили існування астероїда, протестувавши новий алгоритм. Його спеціально розробили, щоб виявляти великі астероїди.

Вчені перевірили новий алгоритм на архівних даних дослідження Asteroid Terrestrial-impact Last Alert System (ATLAS) на Гаваях. Щоночі він робить принаймні чотири зображення одного і того ж місця неба. В результаті алгоритм знайшов те, що пропустив ATLAS: великий астероїд, видимий на трьох окремих знімках неба, зроблених 19 вересня 2022 року, і три наступні ночі.

Потенційно небезпечний астероїд (відмічений червоним кольором). Зображення надано: ATLAS / Інститут астрономії Гавайського університету / NASA

ATLAS фіксує астероїд, якщо об’єкт з’явився на чотирьох окремих зображеннях. Об’єкт 2022 SF289 не відповідав цим критеріям. А новому алгоритму HelioLinc3D потрібно набагато менше даних.

Незабаром його будуть використовувати для обробки даних, зібраних обсерваторією Віри Рубін. Це передовий телескоп, який знаходиться в горах Чилі. Він почне полювання за астероїдами на початку 2025 року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button