Наука

Біологи створили гель для відновлення м’язів

Ін’єкція нового гелю щурам допомогла запобігти або повернути назад пошкодження тазового дна, викликане пологами.

Image @sciencephotolibrary from Canva

Травми, пов’язані з вагінальними пологами, часто призводять до пошкоджень тазового дна. Лікувати такі пошкодження досить складно. Новий ін’єкційний гель може відновити тазове дно жінок, якщо вони пошкодили його під час пологів, показало раннє дослідження на щурах і людських тканинах.

Зараз варіантів лікування захворювань тазового дна не багато: вправи і хірургічні маніпуляції. Ніякі методи лікування безпосередньо не відновлюють м’язи тазового дна і не прибирають рубці. Однак новий гель на це здатний.

В рамках нового дослідження вчені взяли зразки тканин з м’язів тазового дна жінок, які народили вагінально, і у яких розвинулися симптоми пролапсу органів малого таза і розлади тазового дна.

У гризунів покращився стан м’язів після лікування гелем, вони почали відновлюватися і гоїтися. Вчені спостерігали позитивні зміни у щурів, у яких були свіжі травми, а також тих, які отримали пошкодження чотири тижні по тому.

Тазове дно являє собою гамак м’язової і сполучної тканини, який підтримує органи таза і живота, включаючи кишечник, сечовий міхур і матку.

Для створення вчені використовували м’язову тканину свині. Потім вони видалили клітини, залишаючи тільки позаклітинний матрикс або фізичну структуру, яка підтримує клітини. Її перевірили на наявність забруднюючих речовин, а потім — подрібнили в порошок. Потім вчені додали стерильну солону воду і субстанція перетворилася в гель, який можна вводити в м’язи.

Опинившись всередині тіла, гель твердне і утворює структуру, схожу на те, що зазвичай буває в м’язах. Потім організм «працює» над розчином цього матриксу. У міру його деградації, він вивільняє речовини, які залучають імунні клітини. Вони і допомагають відновити тканину.

Розлади тазового дна зачіпають до 25% жіночого населення США і часто викликані пошкодженням м’язів, яке відбувається під час вагінальних пологів. Незважаючи на те, що ці травми поширені, вчені ще не знають, як пологи призводять до збоїв м’язів тазового дна.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button