Всесвіт

Астероїд Рюгу виявився далеким “родичем” комет

Аналіз ізотопного складу астероїда Рюгу показав, що він утворився у зовнішній частині Сонячної системи.

Міжнародна група вчених опублікувала результати аналізу ізотопного складу зразка з астероїда Рюгу, доставленого на Землю японським космічним зондом. Дослідження показало, що він сформувався у зовнішній частині Сонячної системи, в області, з якої походить більшість комет.

Зразки пилу, зібрані з астероїда Рюгу, були доставлені на Землю за допомогою японського космічного корабля «Хаябуса-2» в 2020 році. Відтоді різні дослідницькі групи вивчали зразки, щоб дізнатися більше про астероїди та формування планет у Сонячній системі.

У новій роботі планетологи зосередили свою увагу на мінералах, виявлених на астероїді. Дослідження показало наявність в зразках амінокислот і карбонатів. Ці матеріали, як правило, утворюються в низькотемпературному водному середовищі і свідчать про формування Рюгу у зовнішній частині Сонячної системи.

Знахідки безводних первинних мінералів у зразку Рюгу. Зображення: Noriyuki Kawasaki et al., Science Advances

При цьому деякі з мінералів, знайдені в пилу з астероїда, не могли утворитися в зовнішній частині Сонячної системи. Це, наприклад, шпінель, олівін і перовскіт, які утворюються при високих температурах. Крім того, ряд матеріалів у пилу багаті ізотопами кисню 16, а інші — бідні. При цьому частина мінералів нагадують за складом комети, а інші — метеорити з внутрішньої Сонячної системи.

Автори роботи вважають, що це говорить про перенесення матеріалу з внутрішньої частини Сонячної системи в зовнішню. Рюгу, як вважають планетологи, утворився в тій частині зовнішньої Сонячної системи, де формується більшість комет. Під час його формування деякі матеріали, що виникли у внутрішній частині системи, були викинуті в її зовнішню частину і зіткнулися з астероїдом, поповнивши його склад.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button