Всесвіт

Землеподібна екзопланета в зоні населеності-TOI 700d

Землеподібну екзопланету в населеній зоні виявили за допомогою космічного телескопа TESS, запущеного ще навесні 2018 року.

NASA’s Goddard Space Flight Center

Про те, що космічний телескоп TESS виявив схожу на Землю планету в зоні населеності, в 2018 році повідомило NASA. Об’єкт отримав індекс TOI 700d; він знаходиться в системі, що включає три планети і розташована приблизно в 100 світлових роках від сонця, в сузір’ї Золотої Риби.

Зірка в даній системі – це М-карлик, розміри і маса якого складають приблизно 0,4 розміру і маси сонячних. Три планети, що обертаються навколо даної зірки, згідно з припущенням астрономів, приливно заблоковані до неї. Найближча до зірки планета – TOI 700B; за розмірами вона схожа з нашою планетою, має, можливо, тверду поверхню і здійснює оборот навколо зірки за 10 днів. Далі розташовується TOI 700с; за розмірами вона перевершує Землю приблизно в 2,6 раза, один оборот навколо зірки виконує за 16 днів і може бути газовим гігантом. Далі всіх же від зірки знаходиться TOI 700D; розмірами вона схожа на Землю (приблизно в 1,2 раза більше нашої планети), здійснює оборот навколо зірки за 37 днів і отримує від неї випромінювання, що становить 86 відсотків від сонячного випромінювання, одержуваного Землею.

Існування TOI 700D було підтверджено за допомогою космічного телескопа «Спітцер». Проведені фахівцями розрахунки показали, що TOI 700d потрапляє в зону населеності навколо зірки у своїй системі — тобто знаходиться в області, планети в якій, теоретично, можуть мати воду в рідкій фазі (а значить, можуть бути життепридатними). Вчені розраховують, що майбутні дослідження отримати більш детальну і точну інформацію про дану екзопланету; в цьому повинні допомогти моделі, підготовлені на основі вже доступних даних.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button