Всесвіт

Недалеко від Землі ховаються три чорних діри: де вони знаходяться

Спостережувані властивості Гіад нині найкраще відтворюються за допомогою моделювання з двома або трьома чорними дірами.

Згідно з дослідженням, опублікованому в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, в скупченні Гіади — найближчому розсіяному скупченні до Сонячної системи — знаходиться декілька чорних дір. Це робить їх найближчими до Землі «космічними монстрами».

Команда астрофізиків використовувала моделювання, яке відстежує рух і еволюцію всіх зірок в Гіадах, розташованих на відстані від Сонця приблизно 45 парсеків або 150 світлових років, щоб відтворити їх поточний стан.

Розсіяні скупчення (РС) — є слабопов’язані групи з сотень зірок, які мають загальні властивості, такі як вік і хімічні характеристики. Результати моделювання були зіставлені з фактичними положеннями і швидкостями зірок в Гіадах, які тепер точно завдяки спостереженням, проведеним супутником Gaia Європейського космічного агентства (ЄКА).

«Наше моделювання може одночасно відповідати масі і розміру Гіад тільки в тому випадку, якщо сьогодні (або до недавнього часу) в центрі скупчення присутні якісь чорні діри», — пояснюють автори дослідження.

Спостережувані властивості Гіад нині найкраще відтворюються за допомогою моделювання з двома або трьома чорними дірами. Хоча моделювання, в якому всі чорні діри були викинуті (менше 150 млн років тому, приблизно в останню чверть віку скупчення), все ще може дати гарний збіг. Все тому, що еволюція скупчення «не стерла1» сліди попередньої популяції чорних дір.

Нові результати показують, що чорні діри, народжені Гіада, все ще знаходяться всередині скупчення або дуже близько до нього. Це робить їх найближчими до Сонця чорними дірами, набагато ближче, ніж попередній кандидат (а саме чорна діра Gaia BH1, яка знаходиться в 480 парсеках від Сонця).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button