Всесвіт

Астрофізик придумав велетенський зоряний двигун для Сонячної системи

Астрофізик Меттью Каплан (Matthew Caplan) з Університету штату Іллінойс (США) вигадав новий різновид астроінженерної споруди — штучного об’єкта астрономічних масштабів. В даному випадку мова йде про зірковий двигун, який здатний переміщати Сонячну систему. Про це пише видання Science Alert.

Двигун Каплана є вдосконаленою версією двигуна Шкадова. Останній являє собою величезний сонячний парус у вигляді параболічного дзеркала, що знаходиться поблизу зірки. Випромінювання від світила штовхає дзеркало, проте величезна маса вітрила, який притягується до зірки, компенсує цю силу, і двигун залишається нерухомим щодо зірки.

Оскільки енергія буде випромінюватися переважно в одному напрямку, виникне тяга, і світило почне повільно переміщатися. Однак у цьому випадку розгін буде дуже повільним, і через мільярд років швидкість досягне лише 20 кілометрів в секунду.

Двигун Каплана складається з двох компонентів: величезної космічної станції і роя Дайсона — масиву сонячних панелей навколо зірки, які концентрують в одному напрямку сонячний вітер і, таким чином, переміщують водень і гелій з фотосфери на станцію. Термоядерний реактор буде створювати два реактивних струмені зі швидкістю одного відсотка швидкості світла. Один з них складається з радіоактивного кисню і рухає всю споруду вперед, а інший, водневий, спрямований на зірку і відштовхує її від станції.

Розгін буде відбуватися набагато швидше, ніж з двигуном Шкадова. За один мільйон років Сонце могло б переміститися на відстань 50 світлових років. Це допомогло б уникнути катастрофічних явищ, згубних для Сонячної системи, наприклад, спалахи близькою наднової.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button