Наука

Вчені з Канади визначили білок, що стимулює розвиток раку кишечника

Канадські вчені визначили білок, що стимулює розвиток раку кишківника. Підсумки дослідження були опубліковані в науковому виданні Journal of Cell Biology.

Співробітники Університету Торонто з’ясували, що білок Importin-11 сприяє зростанню цілого переліку видів раку кишківника. Він доставляє канцероген бета-катенін в ядро ракових клітин, що містяться в товстій кишці, де може керувати їх розподілом, що провокує розростання тканин. У разі пригнічення активності може виникати блокування зростання переважної кількості колоректальних ракових захворювань, також відомих як рак кишківника. Викликані вони в тому числі надмірним рівнем бета-катеніна.

В сучасності близько 80% випадків колоректального раку мають зв’язок з мутаціями у відомому під назвою APC гені. Проте вчені недостатньо вивчили момент попадання цього канцерогенного білка в ядро клітини. У зв’язку з цим медики мають намір визначити гени, які потрібні для постійної активності бета-катеніна в клітинах КР, що несуть мутації APC. За допомогою залучення технології редагування ДНК CRISPR експерти змогли знайти нову техніку, яка дозволила проводити скринінг людського геному на гени, які підтримують дану активність. З’ясувалося, що Importin-11 встановлює зв’язок з бета-катеніном, супроводжуючи його в ядро злоякісних клітин з порушеннями у APC. За допомогою видалення білка вдалося перешкоджати надходженню канцерогену в ядро з активацією генів-мішеней.

Встановлено, що рівні Importin-11 часто збільшуються при раку прямої кишки. Його видалення знижувало ріст пухлин, які виникали з вини мутованих APC. Результати цього дослідження допоможуть запропонувати нові методи лікування онкології.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button