Всесвіт

Астронавти програми «Аполлон» схильні до загадкових серцевих захворювань

Астронавти, які брали участь в програмі “Аполлон”, частіше за інших людей мають проблеми з роботою серця і судин. Даний феномен проаналізував вчений з Флориди Майкл Делп, оприлюднивши свою роботу в журналі Scientific Reports.

Як заявив дослідник, сучасна наука ще не достатнім чином вивчила вплив космічної радіації на людину, зокрема, на її серцево-судинну систему. Фахівець вирішив разом зі своїми колегами розібратися більш детально в цьому питанні.

В минулому році команда вчених встановила, чому космонавти часто мають проблеми із зором і втрачають рівновагу на Місяці. Виявилося, що в умовах позаземного простору артерії і вени не можуть функціонувати в звичайному режимі, внаслідок чого в мозок надходить велика кількість крові, і він не забезпечується киснем належним чином. Саме цей збій в організмі викликає неприємні відчуття, як з’ясували дослідники.

Більше 43% учасників програм «Аполлон», які облітали або висаджувалися на Місяці, загинули через інфарктів чи інші захворювання, що вражають серцево-судинну систему. Рівень смертності серед астронавтів у 4-5 разів перевищує такий же показник у співробітників НАСА, які не виходили у відкритий космос.

За словами вченого, зібрані дані будуть сприяти більш глибокій підготовці фахівців до подорожі у відкритому космосі. Найближчим часом планується експедиція людей на Марс, або на Місяць.

Натхнення: svopi.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button