Всесвіт

Посадка на Марс: «7 хвилин жаху» марсохода Curiosity (відео)

5 серпня виповнилося 8 років з дня успішної посадки марсохода «Curiosity» на планету Марс.

Посадка була безпрецедентною через використання нових технологій, призначених для безпечної доставки марсохода на поверхню Марса. На превелике полегшення космічних інженерів, ці технології спрацювали, і марсохід успішно приземлився в кратері Гейла на Марсі о 22:31 (тихоокеанське літній час 5 серпня 2012 р. (5:31 UTC 6 серпня)).

«Curiosity» проник у верхню частину тонкої атмосфери Марса зі швидкістю близько 5900 метрів в секунду. Через сім хвилин він повинен був сповільнитися, а потім м’яко приземлитися на поверхні Червоної планети. Фаза входу, спуску і посадки марсохода тривала близько семи хвилин, що в той час описували космічні інженери як:

«… Сім хвилин жаху».

Потрапити на Червону Планету порівняно легко. Але приземлитися на Марс складно. У 2003 році ветеран NASA Фіруз Надері прокоментував:

«Марс – улюблена ціль».

Ми – США і колишній СРСР – летимо на Марс 40 років. Перший раз ми пролітали над планетою – і це був Марс. Перший раз, коли ми облетіли планету – це був Марс. У перший раз, коли ми приземлилися на планеті, це був Марс, і в перший раз, коли ми подорожували по поверхні планети, це був Марс. Ми часто літаємо туди.»

Приблизно в той час – на рубежі нинішнього століття – за даними NASA, в світі відбувалося в середньому близько двох відмов на кожні три космічних кораблі, запущених до Марса. Згідно з Вікіпедією, до 2000 року було запущено в цілому 39 місій на Марс і 25 невдач або часткових відмов.

Але потім у нас це вийшло краще. Як показано на відео вище, при посадці «Curiosity» використовувалася комбінація складних нових технологій, в тому числі нова керована система входу і небесний кран з ракетним двигуном, який використовував кабелі для опускання 1-тонного робота-всюдихода на поверхню Марса.

Селфі від марсохода НАСА Curiosity, отримане 15 січня на майданчику бурової на хребті Віри Рубін

З 2012 року «Curiosity» повзе по поверхні Марса, виконуючи роль роботів, розширюють наші людські почуття при вивченні кратера Гейла на Марсі. Серед іншого, марсохід дізнався, що в кратері Гейла колись могло бути велике солоне озеро.

Тепер за «Curiosity» на Марс відправляється ще один робот-всюдихід, «Perseverance», який стартував з Землі 30 липня 2020 року, о 11:50 UTC.

Марсохід «Perseverance» повинен приземлитися в кратері Джезеро на Марсі 18 лютого 2021 року. «Perseverance» багато в чому збігається з дизайном «Curiosity». Коли космічний корабель вартістю 2,4 мільярда доларів досягне Марса, він також проникне в атмосферу на високій швидкості (більше 12 000 миль в годину або 19 000 км / год), а потім через сім хвилин повністю зупиниться на поверхні Марса. Як і «Curiosity», він приземлиться за допомогою «небесного крана», але з однією великою різницею: технологія небесного крана тепер перевірена на практиці.

Однак, як і у випадку з «Curiosity» космічні інженери, безсумнівно, відчують сім довгих хвилин страху, очікуючи почути, що марсохід «Perseverance» успішно і м’яко приземлився на поверхню Марса.

Там він приєднається до інших марсоходів у пошуках життя на Марсі і дослідженні поверхні, атмосфери та історії планети.

Натхнення: v-kosmose.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button