Всесвіт

Астроном-любитель знайшов ультраслабку галактику з раннього Всесвіту (фото)

У зовнішнього краю галактики Андромеди астроном-любитель виявив незвичайну тьмяну галактику. Професійні спостереження показали, що карликова галактика Пегас V містить сліди раннього Всесвіту.

Пегас V вперше була відкрита, коли астроном-любитель Джузеппе Донатьєлло виявив цікаву «пляму» в архівних даних камери темної енергії телескопа Міжамериканської обсерваторії Серро-Тололо. Наступні професійні спостереження підтвердили існування в зазначеному місці ультраслабкої карликової галактики.

Для вивчення нової галактики астрофізики використовували дані більшого 8,1-метрового телескопа Gemini North. Вони виявили в Пегасі V слабкі зірки. При цьому дослідники виявили, що в цій галактиці надзвичайно мало важких елементів у порівнянні з аналогічними карликовими галактиками. Це означає, що вона була утворена на самому початку формування Всесвіту після Великого вибуху.

Пегас V. зображення: International Gemini Observatory, NOIRLab, NSF, AURA

Крім того, вчені виявили в Пегасі V велику концентрація старих зірок. Вони вважають, що це реліктові скам’янілості перших галактик. У порівнянні з іншими слабкими галактиками навколо Андромеди, Пегас V, здається, унікально старою і бідною на метали, що вказує на те, що її зіркоутворення дійсно припинилося дуже рано, додають вчені.

“Проблема з цими надзвичайно слабкими галактиками полягає в тому, що в них дуже мало яскравих зірок, які ми зазвичай використовуємо для їх ідентифікації та вимірювання відстаней. За допомогою 8,1-метрового дзеркала Gemini ми знайшли слабкі старі зірки, виміряли відстань до Пегаса V і визначили, що його зоряне населення дуже старе”, – говорить Емілі Чарльз, учасниця дослідження з Університету Суррея

Дослідники вважають, що подальше вивчення хімічних властивостей Пегаса V допоможе зрозуміти, як проходило зореутворення в ранньому Всесвіті, а також уточнити уявлення про темну матерію.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button