Всесвіт

NASA анонсувало міжзоряну місію

Людство зачудовано космосом і можливістю туди відправитися. Одна лише думка про можливе підкорення інших планет і міжзоряних перельотах змушує наші серця битися швидше. І все ж, ми відправляємо в космос не людей, а роботів і цьому є маса причин. Так, група дослідників з Лабораторії прикладної фізики Джона Хопкінса (США) хоче відправити зонд в міжзоряний простір, повідомляє видання Wired. В очікуванні схвалення NASA, дослідники стверджують, що проєкт може стартувати вже у 2030 році.

Яким був перший крок до міжзоряного простору?

Одним з найважливіших здобутків людської цивілізації, безсумнівно, є запуск зондів Voyager 1 і Voyager 2, який відбувся в 1977 році. Спочатку Voyager не призначалися для виходу в міжзоряний простір. Їх основним завданням був збір інформації про газових гігантів — Юпітера і Сатурна і нашої Сонячної системи. Сьогодні ці роботизовані апарати вийшли за межі геліосфери і продовжують надсилати на Землю дані. Однак подорож довжиною в 42 роки позначилося на стані зондів, тому рано чи пізно зв’язок з ними буде загублений.

Однак інформація, яку можуть отримати зонди, борознячи космічний простір, може стати по-справжньому безцінною. Тому дослідники з NASA мають намір відправити в космос апарати, націлені на тривалі міжзоряні перельоти. Основний план вчених з’явився в результаті дослідження міжзоряних зондів, яке фінансує NASA. У ході дослідження у космос запускають космічний корабель, вага якого становить 770 кг. В ході запуску ракету розганяють до швидкості понад 160934,4 км на годину — а це достатньо швидко для того, щоб залишити Сонячну систему. Метою апарату є подолання 148 мільярдів кілометрів від Землі менше ніж за 15 років. Для порівняння, Voyager 1 і 2 знадобилося майже 40 років, щоб пролетіти всього 20 мільярдів км. Дослідники вважають, що перша міжзоряна місія призведе до нових проривів в освоєння космосу. В культурному і науковому плані ця місія неминуча. Питання полягає лише в тому, коли вона відбудеться.

Залишаючи геліосферу

У той час як Voyager 1 і 2 були оснащені тільки базовими приладами, пропонований космічний корабель буде мати безліч датчиків, які могли б краще вивчити міжзоряний простір, який залишається в значній мірі загадкою для сучасних вчених. І вихід з геліосфери — пухирчастої області простору навколо Сонця — може надати додаткові можливості. Ми знаходимося усередині міхура, намагаючись з’ясувати, яка у нього форма і що відбувається за його межами, а це дуже складно. Унікальність міжзоряного зонда полягає в тому, що ми можемо вийти і сфотографувати наш маленький населений міхур в космосі.

Так чи інакше, планування майбутніх міжзоряних місій неминуче наштовхує на глибокі філософські роздуми. Повноцінна міжзоряна місія довгий час вважалася неможливою, однак сьогодні нові технології дозволяють нашим роботизованим апаратам відправитися настільки далеко від Землі, наскільки це можливо. Завдяки подібним космічним місіям, ми, можливо, нарешті отримаємо відповідь на питання про те, чи самотні ми у Всесвіті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button