Всесвіт

На Марсі виявлені унікальні породи

Високочутлива камера, яка є науковою базою Марсіанського Розвідувального Апарату, сфотографувала голі гірські породи на Червоній Планеті.


Представники Американського Космічного Агентства показали широкій публіці нове зображення Марса. Воно було зроблено камерою високої роздільної здатності HiRISE, яка встановлена на борту Марсіанського Розвідувального Апарату MRO (NASA).

На фотографії показаний безіменний кратер поблизу області Mare Serpentis. Ця область демонструє деякі екзотичні ґрунти, оголені в результаті виверження. Подібні виверження на Марсі являють собою особливий науковий інтерес. До таких вивержень можна віднести також виверження кратера Hargraves, в регіоні Nili Fossae. Ця марсіанська область розглядалася як потенційна посадочний майданчик для наступного марсохода 2020.

У різних кольорах, представлених на цій фотографії, показано скелі і корисні копалини, які оголилися під впливом древнього вулканічного виверження. В синьому кольорі на HiRISE показано інфрачервоні кадри корисних копалин, багатих залізом. У цих надрах вкриті олівін і піроксен. Більш світлі кольори, такі як жовтий, вказують на присутність змінених під впливом якихось зовнішніх чинників скель.

Насправді, в цій області знаходиться відразу два кратера в безпосередній близькості один від одного. На даний момент, учені поки точно не можуть сказати, який з двох викликав виверження вулканів, що оголили цікаві і різноманітні гірські породи, представлені на фото.

Кнопка «Наверх»