Всесвіт

Астрономи показали найвідомішу туманність в новому світлі

Вчені використовували супутник НАСА Imaging X-ray Polarimetry Explorer (IXPE), щоб створити детальну карту магнітного поля Крабовидної туманності.

Астрономи дізналися про внутрішні процеси Крабовидної туманності більше, ніж будь-коли раніше. Результати дослідження, прийняті для публікації в журналі Nature Astronomy (препринт доступний за посиланням), дозволили астрономам більше дізнатися про крабоподібні туманності і відкривають нові питання для майбутніх спостережень.

Автори і права: X-ray (IXPE: NASA), (Chandra: NASA / CXC / SAO)
Обробка зображень: NASA / CXC / SAO / K. Аркан і Л. Фраттаре

Дані IXPE показали, що магнітне поле Крабовидної туманності нагадує те яке зустрічається у тих туманностей, які іноді знаходять всередині оболонки залишку наднової. Вони живляться вітрами, що генеруються центральним пульсаром. Він знаходиться в 6 500 світлових роках від Землі. Але що здивувало авторів нового дослідження, так це області турбулентності магнітного поля крабоподібної туманності. Вони виявилися більш плямистими і асиметричними, ніж очікувалося.

«Це явна ознака того, що навіть більш складні моделі, розроблені в минулому з використанням передових чисельних методів, в повному обсязі відображають складність цього об’єкта», — пояснює Нікколо Буччантіні, провідний автор дослідження і астроном обсерваторії Арчетрі у Флоренції, Італія.

Крабовидна туманність містить магнітне поле в формі пончика, яке спостерігав IXPE.
Помаранчеві лінії підкреслюють його форму. Вони накладені на складене зображення, зроблене з використанням даних рентгенівської обсерваторії Chandra (синій і білий), космічного телескопа Hubble (фіолетовий) і космічного телескопа Spitzer (рожевий). Автори і права: лінії магнітного поля: НАСА / Буччіантіні і ін.; рентгенівське світло: NASA / CXC / SAO; оптичне світло: NASA / STScI; інфрачервоне світло: НАСА – Лабораторія реактивного руху – Каліфорнійський технологічний інститут

Улюблений об’єкт вивчення серед астрономів, Крабовидна туманність виникла в результаті спалаху наднової зірки, задокументованої в 1054 році. Вибух залишив після себе щільний об’єкт — Крабовидний пульсар. Його довжина приблизно з острів Манхеттен, а маса як у двох Сонць. Хаотична суміш газів, ударних хвиль, магнітних полів і високоенергетичного світла і частинок, що виходять від обертового пульсара, створюють химерне середедоще, яке ще не до кінця вивчене.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button