Всесвіт

Якщо Землю прямо зараз поглине чорна діра, ми можемо цього не помітити

Чорні діри мають досить грізну репутацію – однак нове дослідження заявляє, що їх небезпека, цілком можливо, перебільшена.

На сьогоднішній день існує декілька теорій щодо того, що станеться з людиною, яка потрапила у чорну діру. Нові розрахунки фізика з Університету Огайо Саміра Матюра припускають, що нічого страшного – і навіть якщо чорна діра поглине наш світ прямо зараз, ми можемо нічого не помітити.

За гіпотезою Матюра, матеріальні об’єкти, які прийшли в зіткнення з чорною дірою, не можуть знищуватися, а перетворюються в майже ідеальні голограми. Слід зазначити, що на сьогоднішній день деякі концепції мульти-всесвіту припускають, що ми вже живемо в голографічному світі.

Робота Матюра поки не пройшла рецензування колегами-вченими, але вона абсолютно точно викличе дебати – хоча і не з тих причин, які представляються людині не з науки. Так звана концепція компліментарності припускає, що голограма, створена чорною дірою, повинна бути ідеальною. Однак це неможливо, аргументують фізики – а тому занурення в чорну діру неминуче призведе до загибелі. Ідея Матюра лежить десь посередині, і стверджує, що чорні діри можуть створювати голограми, які не ідеальні по своїм властивостям – як і весь інший Всесвіт.

Зрозуміло, поки що в нашому розпорядженні немає способу перевірити нову гіпотезу експериментально.

Натхнення: gearmix.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button