Всесвіт

Астрономи розгадали таємницю молодих зірок

Астрономи, ймовірно, розгадали таємницю молодих і все ще формуючих зірок в регіонах, багатих органічними молекулами, які оточують деякі з них. Вони використовували телескоп VLA їм. Карла Дж. Янського, щоб уважно вивчити одну з цих областей.

Області навколо молодих протозірок містять складні органічні молекули, які можуть об’єднатися в пребіотичні молекули, що є «першими цеглинками» на шляху до життя. Регіони, звані астрономами «гарячими коріно», звичайно мають розмір нашої Сонячної системи й набагато тепліші, ніж їх оточення, хоча за земними мірками вони все ще досить холодні.

Перше «гаряче коріно» було виявлено в 2003 році, і дотепер було знайдено тільки дюжина подібних об’єктів. Більшість з них знаходяться в подвійних системах з двома протозірками, що формуються одночасно.

Астрономи були здивовані тим фактом, що у деяких з цих подвійних систем вони виявили ознаки «гарячого коріно» навколо однієї з протозірок, але не іншої.

«Оскільки дві зірки утворюються з однієї і тієї ж молекулярної хмари було дивно, що одна була оточена щільною областю складних органічних молекул, а інша — ні», — сказала Сесілія Чеккареллі у своїй заяві, з Інституту планетарних наук і астрофізики Університету Гренобля (IPAG) у Франції.

Складні органічні молекули були виявлені шляхом виявлення певних радіочастот, що називаються спектральними лініями, які випускаються молекулами. Ці характерні радіочастоти служать «відбитками пальців для ідентифікації хімічних речовин. Астрономи відзначили, що всі хімічні речовини, виявлені в «гарячих коріно», були виявлені шляхом виявлення цих «відбитків пальців» на радіочастотах, відповідних довжинах хвиль всього кілька міліметрів.

«Ми знаємо, що пил блокує ці довжини хвиль, тому ми вирішили шукати свідчення цих хімічних речовин на довших хвилях, які можуть легко проходити крізь пил», — сказала Клер Чандлер з Національної радіоастрономічної обсерваторії і дослідник основного проєкту. «Нам здавалося, що пил може перешкодити нам виявити молекули в одній з подвійних зірок».

Астрономи використовували VLA, щоб спостерігати пару протозірок, званих IRAS 4A, в області зореутворення на відстані близько 1000 світлових років від Землі. Вони спостерігали пару на сантиметрових довжинах хвиль. На цих довжинах хвиль вони шукали радіовипромінювання метанолу. Це була пара, в якій в одній протозірці явно було «гаряче коріно», а в іншої — ні, як видно при використанні набагато коротших довжин хвиль.

Результати підтвердили цю гіпотезу. Астрономи попереджають, що, хоча зараз відомо, що в обох «гарячих коріно» міститься метанол, між ними можуть існувати деякі хімічні відмінності. Це, за їх словами, може бути вирішено шляхом пошуку інших молекул на довжинах хвиль, не затінених пилом.

Астрономи повідомили про свої висновки у випуску Astrophysical Journal Letters від 8 червня.

Натхнення: v-kosmose.com

Кнопка «Наверх»
Закрыть