Всесвіт

Астрономи зобразили майбутнє зіткнення нашої галактики

Астрономи створили атлас зіткнення декількох галактик, включаючи нашу, яке відбудеться через п’ять мільярдів років. Зіткнення Чумацького Шляху (материнської галактики нашої Землі) і галактики Андромеда, за прогнозами, станеться через 3-5 мільярдів років. Таке злиття галактик, за словами експертів, є наочним прикладом “формування, росту та еволюції галактик”. Атлас зіткнення галактик був створений на основі інформації, отриманої космічними телескопами Спітцер і Galex.

05-11-14-foto-cikavosti600x450-1

Galex (Galaxy Evolution Explorer або Дослідник Еволюції Галактик) веде спостереження в ультрафіолетовому діапазоні світла, що дозволяє досліджувати випромінювання юних гарячих звезд. Спітцер спостерігає за інфрачервоним випромінюванням теплого пилу і зоряної поверхні. Деякі галактики, такі як NGC 935 і IC 1801, вже почали своє галактичне злиття.

Читайте також: Коли сформувалися галактики?

Та зіткнення Чумацького Шляху і Андромеди, очікується не раніше, ніж через кілька мільярдів лет. Зіткнення призведе до народження нових зірок з хмар космічного газу і пилу. Лауранн Ленц з Гарвард-Смістонієвського центру астрофізики, сказала: “Цей атлас – перший крок на шляху до відтворення історії формування, росту та еволюції галактик”. “Ми працюємо разом з теоретиками, щоб надати моделі реалістичності”.

[ads2]

“Але справжня перевірка нашого розуміння станеться через п’ять мільярдів років, коли відбудеться зіткнення Чумацького Шляху”.

Зіткнення галактик веде до формування нових зірок, але в кожному окремому випадку, кількість нових зірок варіативне. Ленц і її колеги прагнуть знайти закономірності і відмінності у фізичних процесах, від яких залежить формування нових зірок, що дозволить створити комп’ютерні моделі таких зіткнень.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button