Всесвіт

Гігантська чорна діра утворилася на Сонці – NASA

На поверхні Сонця утворилася справжня «чорна діра». На знімках NASA, надісланих з орбітальної обсерваторії SDO, видно величезну чорну порожнечу в північній частині півкулі світила.

Знімки справді заворожують – гігантська чорна яма утворилася на Сонці в північній його частині. Орбітальна обсерваторія SDO, яка постійно спостерігає за поведінкою головного світила Сонячної системи, надіслала на Землю фотозвіт утворення гігантської коронарної діри. Вчені пояснюють цей лякаючий феномен просто – «темні діри» є областями, що мають низьку щільність, і які утворюються в агресивній атмосфері зірки. Діаметр їх справді вражає – вони простягаються на сотні тисяч кілометрів. Завдяки більш низькому температурному режиму всередині них подібні утворення мають більш темний колір порівняно з рештою сонячною атмосферою.

Вчені називають їх «чорними дірами» і пояснюють, що їх утворення пов’язане з великою кількістю сонячного вітру, який, досягнувши поверхні Землі, може вивести з ладу електронну апаратуру, в тому числі і на орбітальних супутниках. У NASA повідомили, що виявлена напередодні гігантська “чорна діра” вже направила до Землі сильний сонячний вітер.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button