Всесвіт

Астрономи відкрили рідкісну зоряну систему з трьома “сонцями”

Дослідники з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики змогли виявити досить рідкісну систему з трьох зірок, в яку входить і екзопланета KELT-4Ab, яка обертається по стабільній орбіті. Відкриття вчені зробили за допомогою телескопа KELT, детально про дане спостереження описується у виданні The Astronomical Journal.

Рідкісна потрійна зоряна система виявлена групою астрофізиків з Гарвард-Смітсонівського центру. Подвійні системи – не рідкість для астрономів, але недавні спостереження, зроблені за допомогою телескопа KELT, показали, що дана система, яка відома вченим вже практично декілька років і вважалася раніше подвійною, має три зірки. Докладний звіт з даного дослідження опублікувало видання The Astronomical Journal.

Система включає в себе і газового гіганта, схожого за розмірами з Юпітером, – екзопланету KELT-4Ab. Екзопланета проходить оборот навколо зірки KELT-A приблизно за три земних дня, а зірки KELT-B і KELT-C друг навколо друга – за 30 років, при цьому їх період обігу навколо першої зірки становить близько чотирьох тисяч років, як інформує Джейсон Істман, один з авторів дослідження. Варто зазначити, що на даний момент подібна планета з трьома “сонцями” – четверта з відомих науці.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button