Головна / Всесвіт / Астрономи відкрили рідкісну зоряну систему з трьома «сонцями»

Астрономи відкрили рідкісну зоряну систему з трьома «сонцями»

Дослідники з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики змогли виявити досить рідкісну систему з трьох зірок, в яку входить і екзопланета KELT-4Ab, яка обертається по стабільній орбіті. Відкриття вчені зробили за допомогою телескопа KELT, детально про дане спостереження описується у виданні The Astronomical Journal.

Рідкісна потрійна зоряна система виявлена групою астрофізиків з Гарвард-Смітсонівського центру. Подвійні системи — не рідкість для астрономів, але недавні спостереження, зроблені за допомогою телескопа KELT, показали, що дана система, яка відома вченим вже практично декілька років і вважалася раніше подвійною, має три зірки. Докладний звіт з даного дослідження опублікувало видання The Astronomical Journal.

Система включає в себе і газового гіганта, схожого за розмірами з Юпітером, — екзопланету KELT-4Ab. Екзопланета проходить оборот навколо зірки KELT-A приблизно за три земних дня, а зірки KELT-B і KELT-C друг навколо друга — за 30 років, при цьому їх період обігу навколо першої зірки становить близько чотирьох тисяч років, як інформує Джейсон Істман, один з авторів дослідження. Варто зазначити, що на даний момент подібна планета з трьома «сонцями» — четверта з відомих науці.