Всесвіт

США мріють про політ на Марс

США не виключають польоту на Марс у 2033 році, незважаючи на сумніви експертів. За словами глави NASA Джеймса Брайденстайна, зараз ведеться робота з підготовки всеосяжного плану здійснення подібної місії.

Національне управління США по аеронавтиці і дослідженню космічного простору (NASA) не виключає того, що пілотований політ на Марс відбудеться в 2033 році, незважаючи на скептичне ставлення до таких термінів з боку низки авторитетних експертів. Про це повідомив на телефонному брифінгу для журналістів керівник NASA Джеймс Брайденстайн.

“Ми насправді працюємо, щоб підготувати комплексний план для здійснення місії на Марс, використовуючи технології, які будуть перевірятися на Місяці. Пам’ятайте: Місяць – це випробувальний полігон, а Марс – пункт призначення. Я абсолютно не готовий виключити 2033 рік”, – заявив шеф американського космічного відомства, коментуючи опубліковану кілька місяців тому доповідь одного з незалежних наукових центрів уряду США.

У цьому дослідженні зазначалося, що американські плани відряджання людини на Марс до 2033 року нездійсненні. З точки зору авторів цього звіту, підготовленого в лютому поточного року вашингтонським Інститутом наукової і технологічної політики за запитом NASA, така місія відбудеться швидше в 2037 році.

“Думаю, в цій доповіді були припущення, з якими, ймовірно, не всі згодні, в тому числі щодо того, скільки буде потрібно залишатися на поверхні Марса, – підкреслив Брайденстайн. – Мені здається, існують альтернативи [цим припущенням]”. “Не кажу, що це на порядку денному. Кажу, що, оскільки ми прискорили рух шляху до Місяця, [треба думати, як це прискорює рух до Марса. Ми розглядаємо це, перевіряємо, що є досяжним”, – зазначив на закінчення керівник NASA.

Раніше США прийняли рішення розпочати підготовку до польотів автоматичних апаратів і пілотованих кораблів до Місяця та використовувати цю програму в якості важливого кроку для організації подорожей в дальній космос, в першу чергу на Марс. NASA розраховує здійснити висадку на Місяць в 2024 році і відправити астронавтів на Марс орієнтовно в середині 2030-х років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button