Всесвіт

Астрономи виявили джерело більшої частини літію у Всесвіті

Астрономи виявили джерело більшої частини літію у Всесвіті. Він формується в результаті зоряних вибухів, йдеться в роботі астрономів з Університету Арізони, опублікованій в журналі Astrophysical Journal.

Під час формування Всесвіту, яке відбулося в результаті Великого вибуху, в простір було викинуто велику кількість водню й гелію, а також невелика кількість літію. Всі інші хімічні елементи сформувалися в зірках — в тому числі, і більшість літію у Всесвіті.

Класичні нові зірки — це клас зірок, що складається з білого карлика (зоряного залишку з масою Сонця, але розміром з Землю) і більшої зірки, яка обертається на близькій орбіті навколо білого карлика.

Газ падає з великої зірки на білого карлика, і коли на білому карлику накопичується достатня його кількість, відбувається вибух — або нова. В нашій галактиці відбувається близько 50 таких вибухів у рік, а найяскравіші з них фіксуються наземними телескопами.

Для того, щоб виявити джерело формування літію, дослідники створили комп’ютерну модель утворення металу в результаті вибуху нової класичної. Модель показала, як саме велика зірка в парі викидає газ і яким є його хімічний склад. Крім того, дослідники використовували дані про хімічний склад викидів, зібраних наземними телескопами.

«Враховуючи важливість літію, наприклад, для використання в термостійкому склі та кераміці, літієвих батареях і літій-іонних акумуляторах, важливо знати, звідки цей елемент надходить. Це важливо і для кращого розуміння джерела елемента, з якого складаються планети і наша Сонячна система», – говорить Самнер Старрфілд, провідний автор дослідження

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button