Всесвіт

Астрономи пояснили швидке формування надмасивних чорних дір

Астрономи пояснили швидке формування надмасивних чорних дір у ранньому Всесвіті. Причиною цього процесу стало злиття декількох чорних дір у центрах галактик і активна акреція газу, йдеться в дослідженні вчених з Університету Трієста, опублікованому в журналі The Astrophysical Journal.

Згідно з класичними теоріями, надмасивна чорна діра виникає у центрі галактики в процесі захоплення навколишньої матерії — головним чином газу. Такі об’єкти поглинають матерію в ритмі, пропорційному своїй масі. З цієї причини на початкових етапах розвитку, коли маса чорної діри мала, зростання повинно бути дуже повільним.

Однак, спостереження показують, що вже через 800 млн років після Великого вибуху в ранньому Всесвіті існували надмасивні чорні діри, які за класичним теоріям не встигли б сформуватися.

У своїй роботі вчені створили модель формування надмасивних чорних дір і з’ясували, що злиття декількох звичайних чорних дір в одну надмасивну дозволяє досягти останньої маси від 10 тис. до 1 млн разів більшою, ніж маса Сонця, всього за 50-100 млн років.

Дослідники відзначають, що перевірити цю теорію допоможуть спостереження за допомогою обсерваторій LISA і LIGO/Virgo.

«Злиття численних чорних дір у центрах галактик буде виробляти гравітаційні хвилі, які ми очікуємо побачити і вивчити за допомогою існуючих і майбутніх детекторів», — говорить Андреа Лапиі, провідний автор дослідження

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»