Всесвіт

Астрономи вперше помітили комету в компанії троянських астероїдів Юпітера (відео)

Пройшовши кілька мільярдів кілометрів до Сонця, молодий кометоподібний об’єкт, що обертається серед планет-гігантів, знайшов по шляху тимчасову стоянку. Він влаштувався біля сімейства захоплених древніх астероїдів – троянців, повідомляє центр космічних польотів Годдарда НАСА.

Троянці обертаються навколо Сонця поряд з Юпітером. Астрономи вперше спостерігають явище, коли об’єкт, схожий на комету, помічений поруч з населенням троянців.

Несподіваний гість належить до класу крижаних тіл, виявлених в космосі між Юпітером і Нептуном. Такі кометоподібні об’єкти називають «кентаврами». Вперше вони стають активними, коли нагріваються в міру наближення до Сонця, і динамічно стають більше схожими на комети.

Знімки в видимому світлі, зроблені космічним телескопом «Хаббл» НАСА, показують, що бродячий об’єкт має ознаки кометної активності – хвіст, виділення газів у вигляді струменів пилу і газу. Попередні спостереження космічного телескопа NASA “Спітцер” дали ключ до розгадки складу кометоподібного об’єкта і газів, які керують його активністю.

Комп’ютерне моделювання, проведене дослідницькою групою, показує, що крижаний об’єкт під назвою P / 2019 LD2 (LD2), ймовірно, схилився в бік Юпітера близько двох років тому. Потім планета гравітаційно вдарила гостя на орбіту троянської групи астероїдів.

Хоча розташування LD2 дивне, вчені задаються питанням, чи може цей «піт-стоп» бути звичайним явищем для деяких комет, котрі рвонули до Сонця.

Несподіваний гість, ймовірно, ненадовго затримається серед астероїдів. Комп’ютерне моделювання показує, що приблизно через два роки він ще раз зіткнеться з Юпітером. Величезна планета знову «штовхне» комету і вона продовжить свою подорож у внутрішню область Сонячної системи.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button