Всесвіт

На Марсі знайшли підземне озеро з рідкою водою

На Марсі є рідка вода. Тепер це офіційний факт. І її багато.

Дослідницька група під керівництвом Роберто Орозеї, професора Болонського університету, виявила на Марсі озеро шириною півтора кілометра. Воно знаходиться в 20 км під поверхнею Марса. Поки є гіпотеза, що поклади мінералів не дають воді замерзнути, незважаючи на вкрай низькі температури.

Стаття про дослідження опублікована в журналі Science. Відкриття стало можливим завдяки спеціалізованому радару для зондування іоносфери і глибинних шарів марсіанської поверхні, створений Європейським космічним агентством.

Радар знаходиться в сотні кілометрів над поверхнею Марса і посилає електромагнітні хвилі до центру планети. Коли ці хвилі переходять від одного матеріалу до іншого (наприклад, від льоду до каменя), вони відбиваються, і науковці можуть проаналізувати відбиті хвилі і зрозуміти, якого роду матеріали існують в глибинах Марса.

У період між травнем 2012 року і груднем 2015-го вчені посилали хвилі в область Planum Australe. Проаналізувавши отримані дані, вони помітили, що радарний профіль у цій місцевості такий же, як буває біля озер рідкої води, які існують під льодовиками на Землі. Після того як дослідники відсіяли всі інші можливості, вони прийшли до висновку, що єдиною версією, яка повністю пояснює отриману інформацію, може бути тільки озеро рідкої води.

Вода у своїй рідкій формі виявлено на Марсі вперше, хоча у вигляді льоду її вже знаходили. І нове відкриття допоможе не тільки зрозуміти розвиток марсіанського клімату, але і може посприяти майбутній колонізації планети.

Але і це не найголовніше. Практично скрізь, де є вода, є і життя (принаймні, так йдуть справи на Землі). Якщо це правило застосовується і до Марсу, то шанси на те, що б знайти інопланетне життя в безпосередній близькості від нашої планети тільки що зросли багаторазово. І якщо ми знайшли воду навіть на найближчій до нас планеті, то що можна знайти в іншій зоряній системі?

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button