Всесвіт

Астрономи з’ясували, коли з’явилися перші зірки

Між 250 і 350 мільйонами років після Великого вибуху настав космічний світанок. Вимірювання шести найвіддаленіших галактик дозволили дослідникам визначити, коли утворилися перші зірки.

Протозірка HTC 1 / © Wikipedia

Команда дослідників з Університетського коледжу Лондона з’ясувала, коли у Всесвіті з’явилися перші зірки. Вчені вибрали шість віддалених галактик – всі вони знаходяться на відстані понад 25 мільярдів світлових років. Подробиці роботи опубліковані в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

«До космічного світанку Всесвіт був темним і містив тільки водневі хмари. А тепер ми оточені прекрасною космічною структурою і трильйонами зірок в нічному небі, – розповів Річард Елліс співавтор роботи. – Питання в тому, коли все це почалося? ».

Спочатку астрономи проаналізували світло зірок за допомогою космічних телескопів “Хаббл” і “Спітцер”. Вони оцінили вік галактик, вивчаючи долю атомів водню в атмосфері їх зірок. Чим старші зірки, тим більше часток атомів водню. Потім вчені підрахували, як далеко знаходяться галактики.

Після дослідники спостерігали за галактиками за допомогою найпотужніших телескопів на Землі, щоб якомога точніше виміряти відстані до них і визначити, скільки років місцевим зіркам. Це були Великий міліметровий масив Атакама (Alma), Дуже Великий телескоп (VLT) і Південний телескоп «Джеміні», розташовані в Чилі, а також два телескопи обсерваторії Кека на Гаваях.

Астрономам було потрібно приблизно 70 годин. В результаті дослідники змогли поглянути на Всесвіт, якому було всього 550 мільйонів років. Знання віку галактик і того, коли вони існували, дозволило обчислити, коли народилися перші зірки. Згідно з новим дослідженням, вони виникли через 250-350 мільйонів років після Великого вибуху.

«Якби ми виміряли вік однієї галактики, скептики сказали б, що, можливо, це особлива галактика, але у нас їх шість, – розповів Річард Елліс, співавтор роботи. – Так ми вперше оцінили, коли стався космічний світанок.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button