Всесвіт

Як зробити Марс придатним для життя за допомогою гелю

Група вчених з Лабораторії реактивного руху розробила метод створення на обмежених ділянках Червоної планети умов, придатних для існування земного життя. Автори ідеї сподіваються, що цей проєкт згодом дасть можливість колонізації Марса.

Розробники пропонують покрити обрані ділянки поверхні Марса шаром аерогелю – речовини, що має прозору основу і розпорошені в ній бульбашки, заповнені повітрям або схожою за складом газовою сумішшю. Передбачається, що аерогель буде прозорий для сонячного світла, що йде зверху, але буде екранувати потік інфрачервоного випромінювання, що випускається нагрітим марсіанським грунтом.

«Наш матеріал – це структура з твердого тіла, заповненого крихітними бульбашками рідини. Якщо ви приберете рідину і заміните її повітрям, ви отримаєте аерогель », – говорить Лаура Кербер (Laura Kerber), дослідник з Лабораторії реактивного руху.

В результаті на даній ділянці створиться локальний парниковий ефект. За розрахунками авторів, температура грунту під «ковдрою» може досягти 50 градусів Цельсія. Розігрів нижчих порід призведе до танення льоду. Якщо, звичайно, він там є в помітних кількостях. Кербер вважає, що таке місце їй відомо – це Deuteronilus Mensae, багата кратерами місцевість в північній півкулі Марса, що має розмір близько 900 км.

Як зробити Марс придатним для життя за допомогою гелю
Deuteronilus Mensae, вид з супутника

Таким чином, під гелевим шаром буде створено тепле і вологе місце. За мірками сучасного Марса – майже рай. Товщина гелю для досягнення необхідного ефекту повинна скласти всього кілька сантиметрів. Чи зможе він блокувати радіацію з повідомлення неясно.

Оскільки існуюча на Марсі атмосфера абсолютно не придатна для земного життя, розігріті ділянки доведеться ізолювати від неї, якось герметизувати. У повідомленні phys.org не уточнюється спосіб вирішення цього завдання, але важливо те, що воно хоча б усвідомлюється.

У трохи більш віддаленій перспективі аерогель зможе стати важливою підмогою для створення на Марсі великих населених просторів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button