Всесвіт

Астрономи змогли поспостерігати за чорною дірою під час поглинання зірки

В Університеті Меріленду вченими було виявлено цікава з точки зору астрономії подія. У центрі галактики Swift J1644+57 надмасивна чорна діра поглинула цілу зірку. Виявити дану подію вдалося завдяки знайденому в 2011 році спалаху, побачити який земні телескопи змогли через особливий космічний феномен, що нагадує ехо.

Галактика Swift J1644+57 знаходиться від нас на відстані в 3,8 млрд світлових років, так що по суті це подія сталася дуже давно, ще до зародження життя на Землі. Спостерігати явище почали в 2011 році, проте тоді через те, що об’єкт перебуває на величезній відстані від нас, даних про подію було мало. Тепер вченим вдалося більш детально розібратися в тому, що ж відбувалося в цій далекій галактиці завдяки феномену космічного «ехо».

За словами астрономів, його суть полягає в тому, що багато космічних об’єктів, такі як хмари газу і пилу можуть виконувати роль дзеркала. Від них відбивається світло, видаване гине в чорній дірі зіркою, після чого його чекає довга подорож до нас.

Подібна космічна катастрофа вперше спостерігається астрономами власні очі. Від знахідки очікують досить багато, адже вона може дати багато ґрунту для розуміння процесів, що працюють в таких екзотичних місцях, як чорні діри.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button