Наука

Лейкоцити перетворили на мікророботів за допомогою світла

Дослідники з США представили метод перетворення кров’яних тілець в мікророботів, які допомагають в лікуванні або доставці ліків. Так вони будуть діяти безболісно і не викличуть реакцію імунної системи.

Лікарські мікророботи могли б допомогти лікарям краще лікувати і запобігати захворюванням. Але більшість таких пристроїв виготовляється з синтетичних матеріалів, які викликають імунні реакції. Тепер дослідники використовували лазери для точного контролю нейтрофілів, типу білих кров’яних клітин, як природного, біосумісного мікроробота в живій рибі.

Дослідники маніпулювали нейтрофілами, використовуючи сфокусовані лазерні промені в якості дистанційного оптичного пінцета. Мікроробот, керований світлом, міг рухатися зі швидкістю до 1,3 мкм/сек, що в три рази швидше, ніж рух нейтрофілів в природних умовах.

Порівняння мікрочастинок і мікроробота

В експериментах вчені використовували оптичний пінцет для точного і активного управління функціями, які нейтрофіли виконують як частина імунної системи. Наприклад, мікроробот переміщався через стінку кровоносної судини в навколишню тканину. Інший нейтробот підхопив і перемістив пластикову наночастинку, продемонструвавши потенціал для перенесення ліків. А коли мікроробота підштовхнули до уламків червоних кров’яних тілець, він поглинув їх. При цьому інший нейтрофіл, який не управлявся лазером, намагався природним чином видалити залишки клітин.

Мікророботи, що розробляються зараз в медицині, вимагають ін’єкцій або вживання капсул, щоб ввести їх в організм тварини або людини. Але дослідники виявили, що ці мікроскопічні об’єкти часто викликають імунні реакції у дрібних тварин, що призводить до видалення мікророботів з організму до того, як вони зможуть виконати свою роботу. Використання клітин, вже присутніх в організмі, таких як нейтрофіли, може стати менш інвазивною альтернативою для доставки ліків, яка не викличе спрацьовування імунної системи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button