Всесвіт

Що буде, якщо Земля почне падати в чорну діру

Астрофізик Кевін Пімбблет з Халлського університету у Великобританії описав можливі сценарії розвитку подій у випадку, якщо Земля почне падати в чорну діру.

8aae4df424adad0f18b792815454f38d
На думку вченого, у випадку, якщо Земля опиниться в безпосередній близькості від горизонту подій чорної діри, вона почне витягатися в бік гравітаційного об’єкта. Це пов’язано з сильною неоднорідністю гравітаційного поля поблизу чорної діри, внаслідок чого ближня до неї частина планети буде притягатися сильніше, ніж дальна.

Мешканці Землі можуть не помітити того, як планета підходить до горизонту подій надмасивної чорної діри (через малу приливну силу, яка обернено пропорційна квадрату маси дірки). У разі, якщо чорна діра знаходиться в центрі квазара, випромінювання його матерії спалить всю Землю до того, як планета опиниться в безпосередній близькості від гравітаційного об’єкта.

Горизонт подій визначає межі масивного об’єкта (так званої чорної діри), які не здатні покинути фотони ( кванти електромагнітного поля, що рухаються зі швидкістю світла). Маси чорних дір, що виникають на кінцевій стадії еволюції світил, порівнянні із зірковими. Надмасивні чорні діри в центрах галактик важчі від Сонця в мільйони і більше разів.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button