Всесвіт

Астрономи вивчили “бідне” кульове скупчення. Виявилося, там багато блакитних зірок

Результати дослідження, представлені в статті, опублікованій в репозиторії препринтів arXiv, дають важливу інформацію про зоряне населення скупчення NGC 5053.

За допомогою космічного корабля AstroSat індійські астрономи досліджували галактичне кульове скупчення, відоме як NGC 5053.

Кульові скупчення — (КС) – це скупчення тісно пов’язаних зірок, що обертаються навколо галактик. Астрономи сприймають їх як природні лабораторії, які дозволять вивчати еволюцію зірок і галактик. Зокрема, кульові скупчення допомагають дослідникам краще зрозуміти історію формування та еволюцію галактик раннього типу, оскільки Походження КС тісно пов’язане з періодами інтенсивного зореутворення.

На відстані близько 57 000 світлових років від Землі NGC 5053 є одним з найбідніших металами галактичних КС. Хоча NGC 5053 була відкрита в 1784 році, а через майже 150 років підтверджена як кульове скупчення. В основному це було пов’язано з високою широтою скупчення, багатством слабких зірок і наявністю змінних зірок.

Тепер, щоб пролити більше світла на зоряний склад NGC 5053, група астрономів з Індійського інституту космічних наук і технологій в Кералі спробувала спостерігати за цим скупченням за допомогою ультрафіолетового телескопа на борту AstroSat. Дослідження доповнили даними з супутника Gaia.

Команда склала каталог 1884 ультрафіолетових зірок NGC 5053 і провела їх фотометрію. Аналізуючи власний рух цих зірок за даними Gaia, вони змогли ідентифікувати членів цього скупчення.

Згідно з дослідженням, NGC 5053 відрізняється великою популяцією блакитних зірок горизонтальної гілки, що типово для бідних металами КС. Крім того, вчені виявили кандидатів у зоряні популяції, які не були ідентифіковані попередніми спостереженнями, у тому числі 14 кандидатів у блакитні відсталі зірки і одну зірку з крайньою горизонтальною гілкою.

Крім того, дослідження показало, що NGC 5053 має металічність на рівні -1,9, а її вік оцінюється приблизно в 12,5 млрд років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button