Технології

В Китаї запущена в експлуатацію перша соляна печера для зберігання енергії стисненого повітря

Китайська державна енергетична група Huaneng, Університет Цинхуа та China National Salt Industry Group ввели в експлуатацію першу в Китаї соляну печеру для зберігання енергії на стиснутому повітрі.

В Китаї запущена в експлуатацію перша соляна печера для зберігання енергії стисненого повітря

Проект зберігання енергії зі стисненим повітрям в соляній печері Цзянсу Цзіньтан розташований в Чанчжоу, провінція Цзянсу. Він має ємність зберігання 300 МВт і потужність виробництва електроенергії 60 МВт.

На об’єкті є соляна печера, розташована на глибині 1000 метрів під землею і належить China National Salt Industry Group. Система має ККД понад 60% і, як очікується, досягне генеруючої потужності 1 ГВт. Huaneng Group побудувала завод і зараз експлуатує його.

«Її введення в експлуатацію знаменує собою якісний стрибок китайської технології зберігання енергії на стислому повітрі від теоретичного експерименту до інженерного застосування і забезпечує нову схему накопичення енергії для будівництва нової енергосистеми з новою енергією як основний елемент», — сказав Хуанен.

Китайський альянс із зберігання енергії (CNESA) відзначив низку переваг технології акумулювання енергії на стиснутому повітрі без допалювання. Вони включають високу ємність, тривалий термін служби, низьку вартість і швидкий час відгуку.

«Завершений проект допоможе вирішити проблему обмеження використання вітрової та сонячної енергії, пом’якшить поточну проблему нестачі енергії у провінції Цзянсу та сприятиме процесу комерційної розробки передових технологій та обладнання у вітчизняній галузі зберігання енергії», — йдеться у повідомленні CNESA.

Натхнення: elektrovesti.net


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button