Технології

Вчені шукають мінерали для електромобілів на дні стародавнього океану

Вивчення дна стародавнього океану допоможе виявити корисні копалини, необхідні для виробництва електромобілів і сонячних батарей.

Дослідники з Університету Квінсленду розробили новий метод пошуку потенційних родовищ мінералів, необхідних для роботи відновлюваної енергетики. Вчені вивчили залишки дна океану в Східній Австралії та Центральній Азії. З використанням нового методу вчені визначали вік кальциту, що потрапив всередину базальтових порід.

Як відзначають дослідники, кальцит та інші гідротермальні мінерали часто виявляються в родовищах критичних мінералів і утворюються під дією мінералізуючих флюїдів. Нова технологія, описана в статтях в журналах Communications Earth & Environment і Geochronology, допомагає простежити історію флюїдів в земній корі і побачити, коли і які корисні копалини вони можуть генерувати.

У своїй роботі вчені використовували мас-спектрометрію з лазерною абляцією в поєднанні з геохімічним аналізом порід.

Дослідники відзначають, що сектор відновлюваних джерел енергії продовжує швидко зростати. Для виробництва вітрових турбін, сонячних батарей, електромобілів і акумуляторів потрібно все більше металів і рідкоземельних елементів.

“Електромобілі потребують в чотири рази більше міді, ніж звичайні автомобілі, і в одній вітровій турбіні використовується кілька тонн постійних магнітів, виготовлених з рідкоземельних металів”, – говорить Ренджі Чжоу, співавтор роботи зі школи наук про Землю та навколишнє середовище Університету Квінсленда.

Дослідники вважають, що нова технологія допоможе вивчати і відкривати потрібні мінерали.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button