Всесвіт

Відкрита нова планета на орбіті навколо молодої зірки Чумацького шляху

Друга за рахунком планета була відкрита на орбіті навколо Бети Живописця, молодої зірки, розташованої в нашій Галактиці – і це дає астрономам рідкісну можливість вивчити планетну систему, що знаходиться в процесі формування, згідно з новим дослідженням, опублікованим в понеділок.

«Ми говоримо про гігантську планету масою приблизно 3000 мас Землі (або 9 мас Юпітера), розташованої на відстані приблизно 2,7 астрономічної одиниці (1 а.о. дорівнює середній відстані від Землі до Сонця)», – розповіла Анн-Марі Лагранж (Anne-Marie Lagrange), астроном з Національного центру наукових досліджень Франції та головний автор нового дослідження.

Ця нова екзопланета, ? Живописця с, робить один оборот навколо батьківського світила протягом 1200 доби. Подібно до «старшої сестри», планеті ? Живописця b, відкритої Лагранж і її колегами в 2009 р., вона являє собою газовий гігант.

Видима на небі неозброєним оком зірка Бета Живописця – маса якої становить приблизно дві маси Сонця (маса Сонця приблизно дорівнює 1000 мас Юпітера) – є майже «новонародженою»: її вік становить лише 23 мільйони років.

Для порівняння, вік Сонця становить понад 4,5 мільярда років.

Крім того, ця зірка розташована досить близько до нас – на відстані всього лише трохи більше 63 світлових років – і оточена диском з зоряного пилу.

Це обертове кільце з космічних уламків і газу стало першою такою конфігурацією, зображеною на знімках, тому Бета Живописця придбала широку популярність в 1980-е рр.

Планета ? Живописця c була відкрита в результаті аналізу даних спостережень системи у високому дозволі за 10 років, проведених за допомогою інструментів обсерваторії Ла-Сілья, управління якою здійснює міжурядова Європейська південна обсерваторія.

У 2014 р. вчені повідомили, що ? Живописця b обертається навколо своєї осі із запаморочливою швидкістю, що становить близько 25 кілометрів в секунду (90 000 кілометрів на годину).

Дослідження опубліковане в журналі Nature Astronomy.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button