Головна / Всесвіт / Відкрита нова планета на орбіті навколо молодої зірки Чумацького шляху

Відкрита нова планета на орбіті навколо молодої зірки Чумацького шляху

Друга за рахунком планета була відкрита на орбіті навколо Бети Живописця, молодої зірки, розташованої в нашій Галактиці – і це дає астрономам рідкісну можливість вивчити планетну систему, що знаходиться в процесі формування, згідно з новим дослідженням, опублікованим в понеділок.

«Ми говоримо про гігантську планету масою приблизно 3000 мас Землі (або 9 мас Юпітера), розташованої на відстані приблизно 2,7 астрономічної одиниці (1 а.о. дорівнює середній відстані від Землі до Сонця)», — розповіла Анн-Марі Лагранж (Anne-Marie Lagrange), астроном з Національного центру наукових досліджень Франції та головний автор нового дослідження.

Ця нова екзопланета, ? Живописця с, робить один оборот навколо батьківського світила протягом 1200 доби. Подібно до «старшої сестри», планеті ? Живописця b, відкритої Лагранж і її колегами в 2009 р., вона являє собою газовий гігант.

Видима на небі неозброєним оком зірка Бета Живописця – маса якої становить приблизно дві маси Сонця (маса Сонця приблизно дорівнює 1000 мас Юпітера) – є майже «новонародженою»: її вік становить лише 23 мільйони років.

Для порівняння, вік Сонця становить понад 4,5 мільярда років.

Крім того, ця зірка розташована досить близько до нас – на відстані всього лише трохи більше 63 світлових років – і оточена диском з зоряного пилу.

Це обертове кільце з космічних уламків і газу стало першою такою конфігурацією, зображеною на знімках, тому Бета Живописця придбала широку популярність в 1980-е рр.

Планета ? Живописця c була відкрита в результаті аналізу даних спостережень системи у високому дозволі за 10 років, проведених за допомогою інструментів обсерваторії Ла-Сілья, управління якою здійснює міжурядова Європейська південна обсерваторія.

У 2014 р. вчені повідомили, що ? Живописця b обертається навколо своєї осі із запаморочливою швидкістю, що становить близько 25 кілометрів в секунду (90 000 кілометрів на годину).

Дослідження опубліковане в журналі Nature Astronomy.