Всесвіт

Астрономи вивчили, що відбувається після того, як одна зірка поглинає іншу

Вчені вивчили 15 незвичайних зірок у Чумацькому Шляху. Результати дослідження публікує журнал Nature Astronomy.

На відміну від Сонця, майже половина зірок у Всесвіті (або більше) має супутник. Іноді вони підходять один до одного так близько, що один «захоплює», і у цього є наслідки. Астрономи використовували для вивчення 15 невеликих і незвичайних зірок в Чумацькому Шляху. Всі вони викидають в космос велику кількість пилу і газу, іноді у вигляді струменів, зі швидкістю до 1,8 млн км/год. Найближча з них знаходиться на відстані 5 000 світлових років Від Землі.

Вчені планували, що зможуть з’ясувати, як з’явилися ці “фонтани”, але замість цього вони виявили, що ці маленькі зірки дуже швидко втрачали масу. Дослідження показало, що це відбувається через те, що об’єкти тільки що пройшли фазу, в якій дві зірки перебували в одній і тій же атмосфері. Коли такі зірки «обіймаються”, вони відправляють в космос пил і газ, які можуть стати інгредієнтами для наступних поколінь зірок і планет, а також в них є потенціал для нового життя. Відкриття дозволить вченим більше зрозуміти про життя і смерть зірок.

Вчені використовували в роботі телескоп Alma, який знаходиться на висоті 5 000 м над рівнем моря в Чилі. Він чутливий до світла з довжинами хвиль близько одного міліметра, який невидимий для людського ока, але ідеально підходить для перегляду крізь шари пилових міжзоряних хмар Чумацького Шляху. Він ідеально підходить для спостереження за зірками, які оповиті космічним пилом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button