Земля

Подивіться на дерево всього життя на Землі: вчені поєднали 2,2 млн видів в одному проєкті (відео)

OneZoom – це проєкт для вивчення життя на Землі та її еволюційної історії. У ньому є дані про те, скільки видів знаходиться під загрозою зникнення.

Оглядач OneZoom, доступний на сайті onezoom.org, відображає зв’язки між 2,2 млн живих видів. Використовуючи інтерактивне дерево життя, користувачі можуть збільшувати масштаб будь-якого виду і досліджувати його відносини з іншими в безшовній візуалізації на одній веб-сторінці.

Проєкт OneZoom розробили дослідник біорізноманіття Імперського коледжу Лондона, доктор Джеймс Розінделл і біолог-еволюціоніст Оксфордського університету доктором Ян Вонг. У статті, опублікованій в журналі “Методи екології та еволюції”, доктор Вонг і Розінделл представили результат десятирічної роботи, поступово створюючи те, що вони вважають «Google Earth в світі біології».

“Розробивши нові алгоритми для візуалізації та обробки даних і об’єднавши їх з “великими даними”, зібраними з декількох джерел, ми створили щось прекрасне. Будь-який бажаючий може побачити, як еволюційна історія пов’язує все живе на землі» — заявив доктор Вонг з Інституту великих даних Оксфордського університету.

Розробники зробили програмне забезпечення безкоштовним для завантаження та використання освітніми організаціями. “Два мільйони видів – занадто велика кількість для звичайної візуалізації, і жоден музей або зоопарк не може вмістити їх усіх. Але наш інструмент дозволяє представити всі види на землі і зрозуміти людям зрозуміти їх тяжке становище, “ – підсумовує доктор Розінделл.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button