Всесвіт

Астрономи розповіли про природу трьох загадкових радіосплесків

Використовуючи дані обсерваторії FAST, Китайські астрономи виявили кругову поляризацію у трьох швидких радіосплесків. Результати спостережної кампанії опубліковані в журналі Science Bulletin.

Співробітники Національної астрономічної обсерваторії Китайської академії наук (NAOC) виявила кругову поляризацію в активних повторюваних швидких радіосплесках. Вони використовували спостереження сферичного телескопа з п’ятисотметровою апертурою (англ. Five-hundred-meter Aperture Spherical Telescope, FAST).

Швидкі радіосплески (англ. fast radio bursts, FRB) – найяскравіші і загадкові радіоспалахи у Всесвіті. Передбачуваний еквівалент енергії однієї події FRB порівнюють з енергією, що виробляється Сонцем протягом цілого дня, місяця або навіть року.

Відтоді, як в 2007 році астрономи засікли перший FRB, вчені виявили понад 600 джерел сплесків. Менше 5% всіх FRB вважають повторюваними, і менше 10 можна — активними.

Поляризація надає астрономам важливу інформацію про внутрішні властивості FRB та їх оточення. Багато поширених джерел світла, включаючи лампи розжарювання та більшість зірок, таких як наше Сонце, випромінюють неполяризоване світло. Лінійна поляризація зустрічається майже у всіх повторюваних FRB. Однак кругову знаходять досить рідко. Раніше повідомлялося лише про один повторюваний FRB, а саме FRB20201124A.

Уява художника від FAST, який виявив кругову поляризацію від двох активних повторюваних FRB. 
Автори і права: Science Bulletin, DOI: 10.1016 / j. scib.2022.11.014

Використовуючи дані FAST, Китайські астрономи виявили кругову поляризацію в не тільки в FRB20121102A, але і 20190520B і 20201124А. Вчені зробили висновок, що вони характерні для повторюваних FRB.

Подальша систематична і точна характеристика поляризації за допомогою FAST дозволить дізнатися більше про механізм випромінювання FRB і, зрештою, про походження цих загадкових явищ у нашому динамічному Всесвіті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button