Всесвіт

Астрономи здивувалися, коли виявили в атмосферах двох екзопланет незвичайний елемент

За допомогою Дуже великого телескопа Європейської південної обсерваторії (ESO VLT) астрономи виявили найважчий елемент, з тих, які коли-небудь знаходили в атмосфері екзопланети, — барій. Результати дослідження опубліковані в журналі Astronomy & Astrophysics.

Вчені дуже здивувалися, зафіксувавши сліди барію на великих висотах в атмосферах надгарячих газових гігантів WASP – 76 B і WASP-121 B. Це дві екзопланети, які обертаються навколо зірок за межами Сонячної системи. Несподіване відкриття піднімає питання про те, на що можуть бути схожі ці екзотичні атмосфери.

Як зазначили автори дослідження, присутність такого важкого елемента у верхніх шарах атмосфери це “загадково і нелогічно».

WASP-76 b і WASP-121 b – незвичайні екзопланети. Обидва відомі як надгарячі юпітери, оскільки порівнянні за розміром з газовим гігантом Сонячної системи, але відрізняються надзвичайно високими температурами поверхні (більше 1 000°C). Це пов’язано з їх безпосередньою близькістю до батьківських зірок. Обертання екзопланет навколо батьківських зірок займає всього один-два дні. Це робить об’єкти настільки екзотичними, що, наприклад, в WASP-76 b йде дощ із заліза.

Але навіть з огляду на це, астрономи здивувалися, виявивши на WASP-76 B і WASP-121 b барій, який в 2,5 раза важче заліза. Враховуючи високу гравітацію планет, вчені розраховують, що важкі елементи, такі як барій, швидко потраплять в нижні шари атмосфери.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments