Технології

Європа запустить супутник квантового шифрування для надбезпечного зв’язку

Європа запустить демонстраційний супутник для безпечного зв'язку з квантовим шифруванням у 2024 році. Далі вони планують створити в космосі ще більше угруповання пристроїв.

ЄКА анонсувало запуск супутника для створення безпечного зв’язку з квантовим шифруванням. Проект стартує в 2024 році і в разі успіху в космосі розгорнуть ціле угруповання пристроїв.

Image by PIRO4D from Pixabay

Супутник Eagle-1 стане першою космічною системою квантового розподілу ключів (QKD) для Європейського Союзу і може призвести до створення наднадійної мережі зв’язку для Європи, йдеться в заяві космічного агентства (ЄКА).

Eagle-1 проведе три роки на орбіті, тестуючи технології, необхідні для нового покоління захищених комунікацій. Супутник покаже

“доцільність технології квантового розподілу ключів, яка використовує принципи квантової механіки для розподілу ключів шифрування таким чином, що будь-яка спроба підслуховування негайно виявляється на території ЄС за допомогою супутникової системи».

ESA підписав контракт на Eagle-1 з лідером проекту компанією SES під час Міжнародного астронавтичного Конгресу (МАК) в Парижі наприкінці вересня. Люксембурзька компанія очолить консорціум з більш ніж 20 європейських компаній для розробки Eagle-1.

Eagle-1– це невеликий супутник на низькій навколоземній орбіті, він важить всього 350 кг. Супутникова платформа Eagle-1 буде надана італійською компанією SITAEL. Він буде нести корисне навантаження з квантовим ключем, створене німецькою компанією Tesat Spacecom, і буде експлуатуватися компанією SES. У проекті також беруть участь компанії з Австрії, Бельгії, Чехії та Швейцарії.

Хоча Eagle-1 стане першим європейським суверенним супутником квантового шифрування, Китай запустив такий пристрій ще раніше, в 2016 році.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments