Земля

Опубліковано відео нападів косаток в різних краях землі. Їхні жертви-акула і кити (відео)

За останні кілька днів очевидці і вчені спостерігали відразу два напади косаток: на горбатих китів і білу акулу. 

Спостерігачі за китами нещодавно стали свідками жорстокої масової сутички між агресивними косатками і парою горбатих китів, що обороняються, недалеко від морського кордону США і Канади. Конфронтація тривала кілька годин, її звуки можна було почути над поверхнею води. Неясно, який вид переміг.

Зіткнення з китоподібними відбулося в протоці Хуан-де-Фука в морі Саліш, яке знаходиться приблизно в 40 км на захід від Вікторії, Британська Колумбія, і Порт-Анджелеса, штат Вашингтон, йдеться в заяві представників Тихоокеанської асоціації спостерігачів за китами. Члени екіпажу на борту човна Eagle Wing Tours вперше помітили близько 15 “незвично активних” косаток виду Orcinus orca на поверхні. Глядачі на борту сусіднього судна – BC Whale Tours – незабаром помітили, що змушує косаток незвично поводитися: пара самок горбатих китів (Megaptera novaeangliae).

Незвичайна “сварка” тривала не менше трьох годин. У підсумку любителі природи втратили з уваги епічну сутичку, коли налетіла густа хмара туману. Тому результат змагання залишається загадкою.

Також протягом як мінімум п’яти років пара косаток в Південній Африці вбивала великих білих акул і поїдала їх печінку. Тепер дослідники поділилися першим у світі відеозаписом однієї такої атаки.

У червні дослідники повідомили, що два самці косатки (Orcinus orca) напали щонайменше на вісім великих білих акул (Carcharodon carcharias). Сутичка сталася біля узбережжя Гансбай в Південній Африці. Вперше косаток помітили в 2017 році і назвали Port і Starboard. Все через їх чітко гнучкі спинні плавники – один звисає вліво, або “на лівий борт”, а інший звисає вправо (“на правий борт”).

Нові кадри, зняті під час годинного полювання за допомогою дрона і вертольота, показують, що косатка, відома як Starboard, допомогла декільком товаришам по зграї атакувати білу акулу, а потім з’їла кілька шматків білого м’яса. Експерти припустили, що це шматки жирної печінки акули.

За словами авторів нового дослідження, опублікованого в журналі «Екологія», це перший випадок, коли косатку помітили під час нападу на велику білу акулу. Всі попередні випадки їх нападу в цьому регіоні були засновані тільки на понівечених тушах акул, викинутих на узбережжі Гансбая.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments