Всесвіт

Астрономи змоделювали прилеглу зірку, що нагадує раннє Сонце

Вчені детально вивчили зірку Kappa 1 Ceti. Вона віддалена від Землі на 30 світлових років і нагадує молоде Сонце.Зірка Kappa 1 Ceti – одна з аналогів Сонця. Вона розташована приблизно в 30 світлових роках від нас – в космічному плані її можна назвати «сусідом по вулиці». За попередніми оцінками, їй від 600 млн до 750 млн років. До речі, приблизно в такому ж віці було наше Сонце, коли на Землі зародилося життя.

Як заявив Мен Цзінь, геліофізик з Інституту SETI та співавтор дослідження, у Kappa 1 Ceti маса і температура поверхні, аналогічні Сонцю. Всі ці фактори роблять «двійника» зірки важливим об’єктом для дослідження.

“Ми аналізуємо молоду зірку, яка в майбутньому стане такою ж, як Сонце. Це означає, що ми можемо вивчити минуле Сонця, і це просто неймовірно. Отримання даних про молоде Сонце дозволить відповісти на безліч питань, пов’язаних з формуванням Сонячної системи” – стверджує Мен Цзінь, геліофізик з Інституту SETI та співавтор дослідження.

Так, вчені адаптували теперішню модель Сонця, щоб передбачити деякі з найбільш важливих, але важких для вимірювання характеристик Kappa 1 Ceti. Модель заснована на даних, що вводяться з різних космічних місій, включаючи космічний телескоп Хаббл НАСА / ЄКА, супутник NASA Transiting Exoplanet Survey Satellite і місії NICER, а також XMM-Newton ЄКА.

Основою для нової моделі Kappa 1 Ceti є модель Сонця з аль-фвеновськими хвилями. Вона працює шляхом введення відомої інформації про зірку, включаючи дані про її магнітне поле і лінії ультрафіолетового випромінювання, для прогнозування активності зоряного вітру. Модель вже протестували на Сонце, щоб переконатися, що прогнози вчених вірні.

Астрономи дослідження в The Astrophysical Journal.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments