Всесвіт

Подивіться на блискуче зоряне скупчення на знімку телескопа “Хаббл” (фото)

Космічний телескоп "Хаббл" зробив знімок скупчення зірок Пісміс 26

НАСА опублікувало зображення яскравого кулястого зоряного скупчення Пісміс 26 (Тонанцінтла 2), розташованого поблизу центру Чумацького Шляху на відстані близько 23 тис. світлових років від Землі. Тисячі яскравих зірок сяють на чорному тлі.

Зоряне скупчення було відкрито в 1959 році вірменським астрономом Періс Пісмісом в обсерваторії Тонанцінтла в Мексиці. Воно розташоване в сузір’ї Скорпіона поруч з галактичної опуклістю, яка представляє собою область недалеко від центру нашої галактики, що містить щільне сферичне скупчення зірок, що оточують чорну діру.

Через своє розташування всередині заповненої пилом опуклості відбувається процес, званий “почервонінням”, відзначають дослідники НАСА. Під час цього процесу пил розсіює синє світло коротшої довжини хвилі, пропускаючи червоне світло. В результаті видимі об’єкти виглядають більш червоними.

Скупчення Пісміс 26 на знімку телескопа «Хаббла». Зображення: NASA, ESA and R. Cohen (Rutgers the State University of New Jersey)

Зірки в скупченні Пісміс 26 мають високу металічність. Це властивість, яка відображає частку вмісту елементів важче водню і гелію. Зокрема, в цьому скупченні виявлено велику кількість зірок, багатих азотом. Дослідники вважають, що через близькість до чорної діри кульове зоряне скупчення втратило значну частину своєї маси з плином часу за 12 млрд років існування.

У НАСА відзначають, що деталізовані зображення «Хаббла» допомагають вченим вивчати ефекти почервоніння, вміст пилу, металічність, вік та інші властивості кульового скупчення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button