Здоров'я

Сім причин швидкого старіння судин, які заважають виглядати молодше

Кардіолог пояснив основні чинники проблем із судинною системою, що впливають на біологічну молодість людини.

Від чистих  еластичних судин  залежить хороше кров’яне постачання, що допомагає уникнути хронічних хвороб, а значить, і передчасного старіння.

 

— Наші судини доставляють кисень і поживні речовини до кожної клітини. Тверді, забиті артерії гірше забезпечують тіло кров’ю, а значить, прискорюють процес старіння. Відкладення в судинах можуть утворюватися поступово протягом життя, або швидше, за кілька років, що залежить від певних причин, — сказав кардіолог із Німеччини, автор книги «Збереження молодості зі здоровими судинами» Мартін Халле.

Сім факторів, які сприяють старінню кровоносних судин і всього організму:

Ожиріння: жирова тканина провокує запальний процес, який ушкоджує внутрішні стінки судин. Відповідно, чим більше жиру, тим вище ризик отримати проблеми із судинною системою.

Холестерин: відкладається у кровоносних судинах і утворює невеликі «острівці». Надлишок поганого холестерину може знизити прохідність судин.

Цукор: високий рівень цукру у крові руйнує захисний шар судин і розчиняє їх клітини.

Гіпертонія: коли серце качає кров за високого тиску, стінки судин можуть не витримати та розірватися.

Хронічний стрес: якщо організм постійно виділяє багато гормонів стресу, кров’яний тиск підвищується. Як уже згадувалося вище, це призводить до пошкодження судин.

Паління: нікотин атакує внутрішні стінки кровоносних судин і спричиняє загибель здорових клітин. Через це в судинах можуть утворитися дірки та шрами.

Хронічне запалення: Такі фактори, як ожиріння, куріння та неправильне харчування можуть спричинити хронічні запальні процеси в організмі. Своєю чергою, вони пошкоджують кровоносні судини та прискорюють процес старіння.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button